Wpis z mikrobloga

Hej miraski, stoję właśnie przed wyborem ścieżki dalszego studiowania. Opcji mam kilka, ale waham się w zasadzie między dwiema.Enginineering designer albo Renewal energy engineer. O ile pierwsza pasuje mi pod specyfikę pracy bo lubię projektować i modelować, tak druga kusi zarobkami, mnogością różnych zadań i możliwością podróżowania po kraju za ogromne jak dla mnie pieniądze. Ma ktoś z was doświadczenie z podobnymi kwalifikacjami?

#uk #studia #inzynieria #kiciochpyta
  • 9
A po drugim nie możesz projektować? Specjalizacja z tego co widzę u siebie i u kolegów to nie jest taka prościutka ścieżka. Poza tym studia dają dużą dowolność, możesz łączyć pozornie niespokrewnione z sobą dziedziny -> np. być renewal energy designer
@Serniczek_Szatana: Tak z ciekawości - wychowałeś się z w PL czy w UK?

Bo jak w Polsce i wyjeżdżasz do UK na studia, to wiesz, że te studia będą całkiem drogie i bez kredytu?
A jak w UK, to dlaczego pytasz na wykopie o studia w UK (nie chcę być niemiły, ale dla mnie gdybym się wychował z Brytyjczykami to pytanie na polskim forum ze smiesznymi obrazkami o rady dotyczące studiów
Wybaczcie za opóźnienie ale jestem w pracy :)
@kamillosbombos: Ogólnie chodzi bardziej o zawężenie kierunku studiów, sam tytuł i tak jest z ogólnej inżynierii ale mój uniwersytet daje mi możliwość wyboru przedmiotów z konkretnej specjalizacji, dlatego pytam.
@pol-scot: Myślałem o tym ale jestem już za stary na zabawę w platformy wiertnicze na końcu świata xD
@italian15: Mieszkam w uk od prawie dekady i jak najbardziej dostałem kredyt studencki. Pytam,
@Serniczek_Szatana skoro to tylko specka to bierz renewal, cokolwiek byś nie chciał projektować to się douczysz. Studia to nie wyrok, ani nie koniec nauki. Mogę podpowiedzieć na przykładzie u siebie, po budownictwie - jak pójdziesz na Konstrukcje to możesz lepiej projektować, ale możesz też iść pracować na budowę. Jak pójdziesz na Budownictwo Ogólne, albo Technologię Robót Budowlanych, to nauczysz się trochę więcej o prowadzeniu budowy, ale już możesz mieć problem przy projektowaniu.
@kamillosbombos: Pracuje ogólnie w automotive, mam doświadczenie w modelowaniu i projektowaniu ale nie są to skomplikowane rzeczy w zasadzie. Dlatego moja pierwsza myślą był design, ale z kolei energia odnawialna ma ogromny zakres perspektyw z projektowaniem włącznie. Pójdę za twoja rada i pójdę w renewal i ewentualnie dobiorę jeden moduł projektowania na wyższym poziomie pod sam koniec studiów. Dzięki za radę :)