Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,

mam problem z SEO we wpisie na blogu,

"Odnośnik we frazie kluczowej: Linkujesz do innej strony za pomocą słów, na które chcesz aby obecna strona zajęła wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Nie rób tego!"

1) odnośniki nie są we frazie kluczowej - są w jakichś innych randomowych słowach
2) usunąłem linki o których wiem - dalej to samo
3) przekopiowałęm artykuł jeszcze raz bo myślałem, że może coś przeoczyłem - dalej to samo

Nacisnąłem raz czy dwa ten przycisk do linkowania nic nie linkując, ale, to punkt 3 powinien pomóc jeżeli to było to.

jakiś pro tip jak to rozwiązać? troche to dziwne i pierwsyz raz mi taki błąd wyskakuje.

#seo
#wordpress
  • 9
@odysjestem:
nie no tak tylko że to nie jest nawet jasne ocb/ co jest nie tak. bo nawet jak te linki usunąłem to to dalej się świeciło że coś jest nie tak, no trudno, tak już zostawie.
@Zwytkly: To nie do końca głupie. Masz wpis "Wymiana kół - co warto wiedzieć?". Chcesz, żeby wpis rankował na "wymiana kół", a tu we wpisie frazę "wymiana kół" kierujesz jednak na inny wpis. Trochę nie-halo. No chyba, że nie zależy Ci faktycznie na tym keywordzie dla tego wpisu, tylko wtedy pytanie - po co go podajesz yoastowi? Nie znam szczegółów tych Twoich wpisów, ale wygląda jakby mogło prowadzić do kanibalizacji.
@michal04472:
Zgodziłbym się z tobą gdyby tak było w moim przypadku ale,

moja fraza kluczowa:
życie w Wietnamie

a ja linkuje pod
:zarobki, rozwija

i jeszcze jakieś 1 słowo nie związane z frazą kluczową, także dlatego mówie że to jest dziwne hmm.
@Zwytkly: No to jak nie jest tak jak mówi plugin to olej :) Błąd w kodzie i już Ci sypie błędem niepotrzebnie. Wszystko na zielono w yoastcie nie da Ci topowych pozycji :P Traktuj to jako pomoc/wskazówki i miej na uwadze, że może się zdarzyć błąd.