Wpis z mikrobloga

@wojna Szczepienie ma Ci zapewnić łagodniejsze przejście choroby. Sam osobiście chorowałem potem się zaszczepiłem i ostatnio prawdopodobnie dorwało mnie drugi raz. Prawdopodobnie bo osoba z którą miałem styczność miała potwierdzony Covid a Ja już się nie klopotalem z testami. Po prostu siedziałem w domu. Każdemu życzę żeby przechodził to jak grypa, ale nie każdemu będzie tak dane. Możesz nie wierzyć w skuteczność szczepionek ale może warto zastanowić się przy okazji np nad
@Chuseok: Co za bzdura. Jestem zaszczepiony i nie noszę maseczki. Nikt mi nie udowodnił, że ma ona jakąkolwiek skuteczność. Jedyne co to "uświadamia" w jakiej to strasznej pandemii jesteśmy z 10k zarażeń dziennie bo nie zachorowań. Czyli tyle co nic.
@me_cenas:

trzymam kciuki, żebyś tak samo dobrze przeszedł chorobę kolejny raz, jeśli by do tego doszło.


Przez dwa lata mialem tyle kontaktów z chorymi na covid, ze raczej nie masz sie o co martwic

Wywożę młodych pacjentów do szpitali w ciężkim stanie. Nieszczepionych i/lub takich którzy lekko chorowali w poprzednich falach.


Ja temu wcale nie przecze.
Powiem Ci wiecej. U mnie w rodzinie od strony Ojca tak juz jest, ze nie
@me_cenas:

PS: to, ze ja nie choruje nie swiadczy o tym wlasnie, ze inni nawet mlodsi ode mnie nie mogą zachorować.
No ale tez to, ze miales takich pacjentow nie zmienia faktu, ze mlodzi ludzie majacy ciezki przebieg covida to jest dosłownie promil całego społeczeństwa.
@themuzzled:

Organizm swietnie sobie poradzil - ok, w tym wypadku Ci siadlo. Mam kumpla co pierwszego covida przeszedl bardzo lekko a drugi atak to prawie umarł. Dziekuje


Patrz komentarz wyzej, bo tam podalem wieksza ilosc szczegolow ale w skrocie - zapewne nie raz mialem covida przez ostatnie dwa lata, bo mam wywalone na to, a o tym, ze go mialem to bym nie wiedzial do dzis gdybym sie nie przebadal podczas
jestem lekarzem i potwierdzam, każdy foliarz przejdzie chorobę ciężko bo aż 99% to niezaszczepieni


@Chuseok: Szkoda, że na studiach medycznych nie poświęcają kilku godzin na naukę logicznego wnioskowania (albo pisania). 99% chorujących ciężko nie jest zaszczepionych, ale jednocześnie tych chorujących ciężko (a zwłaszcza umierających) jest w stosunku do wszystkich chorych i wszystkich foliarzy bardzo mało - więc nawet będąc foliarzem ma się bardzo małe szanse na ciężkie przejście choroby.

Poprawnym wnioskiem