Wpis z mikrobloga

@zakoo: to zalezy ile wcześniej podróżowałeś. Jak zobaczyłeś Berlin , Rzym , Paryż czy Barcelone. Lizbona Cię nie porwie na 5 dni, 3 będą wystarczające. Ale musi mieć niezła kondycję bo miasto z dołu do góry.
Ja muzea w Portugalii raczej omijam, oceanarium jest fajnie,
  • Odpowiedz
@lukaschels: wszystkie z wymienionych zaliczone i właśnie pojawiły się we mnie wątpliwości czy te pięć dni akurat w Lizbonie to nie będzie za dużo. Zwłaszcza, że plaża nie jest dla mnie atrakcją. No nic - trzeba będzie to przemyśleć zatem.
@m_silvus: To z pewnością, dzięki
  • Odpowiedz
@zakoo: jak chcesz 5 dni to masz atrakcje obok Lizbony. Sintra to spokojnie cały dzień jak nie więcej. Zobaczenie przylądka też jest fajnie, i ogólnie plaże ze względu na wysokie skaliste klify, ja szukałem też śladów dinozaurów
  • Odpowiedz
@zakoo: tak jak wyżej, poświęć 2 dni na okolicę np Sintra i Vila Sassetti. Ten kolorowy zamek w Sintrze wygląda ładnie tylko z daleka, nie ma co zwiedzać w środku. Przy okazji można podjechać autobusem na Cabo da Roca (najbardziej wysunięty na zachód punkt).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zakoo: tak jak pisali przedmówcy, sintra - cabo da roca - cascais to spokojnie cały dzień. Więc jeśli zamierzasz zwiedzić też okolice, to 5 dni będzie git, 3 na Lizbone i 2 na okolice.
  • Odpowiedz
@zakoo: Zależy gdzie, ale pewnie drożej jeśli weźmiesz droższe dania. Imo jedliśmy dania bez przystawki a czasem proponowali swój własny alkohol w ramach prezentu ;))
  • Odpowiedz
@zakoo: Na co uważać i jakie minusy:
- jest restrykcyjnie jeśli chodzi o noszenie maseczek ale jesli to czerwiec to moze duzo sie zmienic
- dadzą ci przystawki pod nos mimo ze nie prosiles a to bedzie płatne
- jak murzynek siedzi przed jakąś wąską uliczką to tam sprzedają narkotyki
- sporo osób bedzie pytać czy chcesz weed koke itd
- sporo ludzi pewnie, jestem teraz w październiku i wszedzie sa
  • Odpowiedz