Wpis z mikrobloga

Mam sporo znajomych którzy wyrośli z lewactwa, mając tak 15-16 lat myśleli, że pieniądze można sobie ot tak dodrukować i dlaczego państwo tego nie robi XD. Pomysły, żeby zabierać bogatym i rozdawać biednym, totalne zlewaczałe podejście do życia.
Teraz pokończyli studia, poszli do pracy i jak się spotykamy to każdy otwarcie przyznaje się do głosowania na konfederacje. Mam taką teorie, że lewakiem przestajesz być, kiedy dostrzegasz, że dla lewicowych polityków to właśnie ty pracujący za średnią krajową jesteś tym bogatym i to tobie trzeba zabrać ( ͡° ͜ʖ ͡°), a wielkim korporacjom to najlepiej dać jakieś ulgi, tak żeby za dużo nie płaciły podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Orange zapłacił 32,5 mln zł podatku. Dostał 820 mln zł pomocy publicznej.


https://www.wykop.pl/link/6262509/orange-zaplacil-32-5-mln-zl-podatku-dostal-820-mln-zl-pomocy-publicznej/

Tech-giganci zapłacili niemal 100 mld dolarów mniej podatków, niż powinni


https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/artykuly/8178889,facebook-amazon-apple-google-zaplacili-mniej-podatkow.html

Rząd dopłaci Mercedesowi 18,7 mln euro


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-doplaci-Mercedesowi-18-7-mln-euro-na-budowe-fabryki-w-Jaworze-7488736.html

#pracbaza #podatki #bekazlewactwa #takpaprawda #konfederacja #polityka
PoIand - Mam sporo znajomych którzy wyrośli z lewactwa, mając tak 15-16 lat myśleli, ...

źródło: comment_1635191508lRKAcUUgg93GKXui5dgprk.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@PoIand: cholera, jak to jest, że u mnie jest odwrotnie? Kiedyś każdy Korwina popierał bo hurrr durrr wolny rynek wszystko sam ureguluje, ale po studiach/pierwszej pracy już mało kto głosi podobne poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przynajmniej tak to wygląda w dużych miastach.


@nieocenzurowany88: Tak to wygląda w dużych miastach:

"Największe poparcie: Warszawa i Rzeszów

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, największy procent poparcia - 8,25 proc. - Konfederacja zanotowała w Rzeszowie. Powyżej 7 procent w dwóch katowickich okręgach, dwóch bielskich oraz dwóch krakowskich, a także w Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Słupsku, Gdańsku, Zielonej Górze, Warszawie, Tarnowie, Lublinie i Bydgoszczy. Najmniejsze procentowe poparcie odnotowano w Płocku
  • Odpowiedz
@PoIand: Lewactwo żyje z kasy korporacji, które grają pod wywołanie kolejnej rewolucji na wzór rewolty bolszewickiej, tylko że lewactwo nie wie, że to oni są mięsem armatnim w tej rozgrywce i skończą tak samo jak Rosjanie i zwolennicy cesarza, czyli w gułagach.
Tak naprawdę można powiedzieć, że to prawica tyra na to by lewica i korporacje miały z czego żreć. Gdyby spowodować obywatelskie nieposłuszeństwo i np. wstrzymać płacenie podatków do rządowej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PoIand:

mając tak 15-16 lat myśleli, że pieniądze można sobie ot tak dodrukować i dlaczego państwo tego nie robi XD. (...)jak się spotykamy to każdy otwarcie przyznaje się do głosowania na konfederacje.

tl;dr
Znajomi OP-a zmienili poglądy, ale potwierdzają, że jeśli ktoś jest debilem zaczynając wchodzić w dorosłość prawdopodobnie będzie nim już zawsze.
  • Odpowiedz