Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki taki osad pojawia się na naczyniach żeliwnych po myciu w zmywarce. można go zetrzeć palcem, czy to jest raczej kamień czy raczej osad z soli? nie chce się bawić w metodę prób i błędów, może ktoś ma podobne doświadczenie? sól ustawiłem według twardości wody z regionie, prawdopodobnie wystarczy tą ilość soli wyregulować tylko pytanie czy w górę czy w dół. W komentarzu zdjęcie innego garnka z poprzedniego zmywania #agd #dom #mieszkanie #mirabelkopomusz #remontujzwykopem
gooway - Mirki, Mirabelki taki osad pojawia się na naczyniach żeliwnych po myciu w zm...

źródło: comment_1635099846fC6HxFmXdsEJBPM0WX3Ud6.jpg

Pobierz
  • 10
@gooway a nie jest tak że reaguje tam gdzie jest porysowane do żywego? Generalnie żeliwne emaliowane można myć w zmywarce ale czyste żeliwne nie bo rdzewieje i przechodzi chemią.
@xtedek ale taki biały osad by się tworzył podczas reakcji? byłem przekonany że to albo sól albo kamień chociaż kamień tak od razu by nie osiadał pewnie wiec stawiłem raczej na sól ale delikatnie wziąłem a język ten osad i nie czułem słonego, co to może być jeśli zachodzi chemią?
a język ten osad i nie czułem słonego


@gooway: bo sól w zmywarce sluzy do regeneracji złoża a nie solenia wody ( ͡º ͜ʖ͡º) woda w zmywarce NIE jest słona
A to nie jest przypadkiem zbyt wysokie ustawienie twardości wody w zmywarce? W sensie w wodociągu jest woda bardziej miękka, a zmywarka myśląc, że jest twardsza częściej/intensywniej regeneruje złożę żywicy jonowymiennej?
@ThorPL było ustawione zgodnie z informacją od dostawcy wody, który udostępnia mapę twardości wody, nawet jeden poziom wyżej (w skali 1-10),więc może to jednak za dużo soli? kamień wydaje mi się że ciężko się usuwa a ten biały osad to wręcz pył. no ale może kamień ma różne postacie, aż tak się nie orientuje stąd też mój post.