Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Ichaerbledd: tarcze to chyba największą rzecz, której nie wytłumaczyli. Oprócz tego zamach na Paula też nie jest wyjaśniony (po co operator, jak działa grot-gończak itd.). W ogóle zdziwiłem się, że pociski są w stanie spenetrować tarczę.

  • Odpowiedz
@mjrMajor logia tych strzalek w filmie jest tak (ja tak rozumiem) ze zwalniaja przed tarcza i powoli przechodza. niby tarcza odbija wszystko co za szybko sie porusza. niby logiczne

ale logika z ksiazki dlaczego nie uzywa sie broni palnej czy laserowej w ogole do mnie nie przemawia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mjrMajor: z tym operatorem to w sumie wchodzimy na głębszą wodę i dlaczego są wykorzystywani mentaci (chyba nie padło to określenie w filmie, ci co kręcą oczami i mają czarny pasek na dolnej wardze), a nie komputery. Wojna z maszynami te sprawy
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Zdecydowanie lepiej przeczytać książkę. Produkcja filmowa - mimo, że dobra - nie umywa się do pozycji książkowej. Poza tym film to tylko pół książki i na zakończenie najpewniej długo sobie poczekasz w tym przypadku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nilfheimsan: to ja mam dokładnie na odwrót. Jestem w stanie zrozumieć, że tarcza odbija wszystko co szybko się porusza i dlatego broń palna nie ma sensu, a walka bronią biała wymaga odpowiedniej techniki, gdzie tuż przed tarcza trzeba zwolnić cios, żeby przeszedł przez tarcze. Za to strzałka, która zwalnia przed tarcza? Jakby to miało działać w świecie Diuny, gdzie sztuczna inteligencja jest zakazana?
  • Odpowiedz
Jakby to miało działać w świecie Diuny, gdzie sztuczna inteligencja jest zakazana?


@mjrMajor: Trzeba pamiętać że ta książka ma już 56 lat. Ocenianie ówczesnego "Science Fiction" z naszej perspektywy jest dość mocno niesprawiedliwe. Jak na każdym filmie science fiction, przedstawiony świat trzeba "przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza" i już.
  • Odpowiedz