Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
fenomen włoskiej, PODKREŚLAM PRAWDZIWIE WŁOSKIEJ pizzy jest dla mnie nie do ogarnięcia xD zjarane na wiór suche ciasto, zwęglone, suche ranty; dwa składniki na krzyż i zero estetyki. Nie ogarniam #pizza #pdk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6173dc76820612000addce34
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 35
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mąka - nie może być Polska, nawet Basia tipo 00 się nie nadaje, dużo lepsza gdanskie młyny ale to też nie to, wychodzi właśnie twardy suchy placek. Musi być włoska, polecam niebieskie caputo. Drożdże - minimalna ilość. Czas wyrastania 12h w temp pokojowej + 12h w lodowce.
  • Odpowiedz
@topikPajak: @mus_tang: placek drożdżowy z sosem pomidorowym za który płacisz 10 krotność wartości składników XD


@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: ale Amerykę odkryłeś, tak zmawiane jedzenie jest drozsze. Nawet w barze mlecznym za ziemniaki płacisz wielektronosc ceny składników i to normalne. Im bliżej nam do krajów 1 a nie 2 świata, tym rzeczy(proporcjonalnie) tańsze a czas i praca droższe.
  • Odpowiedz
@topikPajak: Mam tego pełną świadomość. Mimo wszystko, i tak wolę amerykańską. Nic na to nie poradzę więc się tego nie wstydzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DerMitteleuropaer: powyżej pewnego roku życia lub poniżej pewnego poziomu zdrowia ludzie czują się dosłownie źle jedzą śmieciowe jedzenie, i przestaje im smakować ;) więc. Ciesz się póki możesz xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem co jadles, ale prawdziwie wloska, podkreslam WŁOSKA neapolitana bardziej w konsystencji i smaku przypomina nalesnik niz zjarane suche ciasto. Jest bardzo cieniutka, wilgotna a ciasta tam za duzo nie ma na brzegach
  • Odpowiedz
Z polskich nadaje się szymanowska 480 normalnie wychodzi napoletana w odpowiednim piecu.


@MMaros: Jak dla mnie to nie to, szczególnie praca z tym plackiem to nie to, przy hydratacji 60% ciasto jest bardzo wodniste, kiepsko wyrastają brzegi, zwiększając przy szymanowskiej hydratację do 70% robi się skorupa po upieczeniu. Może w piecu gazowym jest inaczej ale do domowego piekarnika który osiąga 300 stopni kompletnie się nie nadaje. Ale i tak lepsza niż
  • Odpowiedz