Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #kindle, kupiłem w 2014 "Amazon Kindle 5 bez reklam" (classic) i przez kilka lat używałem, po czym odstawiłem do szafy, bo pojawił się problem z baterią (?). Zaczęła się wyładowywać do zera, nawet jeśli Kindle'a nie używałem w ogóle.

Czy wymiana baterii poskutkuje, czy problem jest bardziej złożony i powinienem zamawiać nowy czytnik #ebook ów?

Może ktoś z #gdansk zna miejsce, gdzie przywrócą mi Kindle'a do życia? Ewentualnie reszta #trojmiasto?

  • 14
  • Odpowiedz
@MiQ27: też o tym myślałem, ale jednak potrzeba nietworzenia niepotrzebnych elektrośmieci wygrywa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak będę chciał sobie zrobić upgrade, bo dotyk czy podświetlenie ekranu, to będę mógł komuś tego starego oddać i będzie mu służył. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@SidTheKid: napisałem w sensie że się kalkuluje wymienić baterię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczerze mówiąc mam classica i jak się go używa po prostu do czytania to brak toucha i światła raczej nie przeszkadza. Książki też się czyta przy lampie.
Jedynie kłopot jest przy reorganizacji ebooków (kolekcje itp) bo obsługa klawiatury kursorami jest upierdliwa. Wtedy lepiej robić to z poziomu kompa przez Calibre
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiQ27: Bardzo dobre podejście co do ,,elektro-śmieci". Tak długo, jak urządzenie zachowuje swoje funkcje na użytkowym poziomie należy zapewnić mu użytkownika - o ile to możliwe. W aucie wożę stary czytnik i używam go gdy gdzieś muszę czekać. O ile książka jest dobra ,, zanurzenie" w treści momentalnie odsuwa na dalszy plan jego marną jakość (model od Barnes &Noble)
  • Odpowiedz
Zaczęła się wyładowywać do zera, nawet jeśli Kindle'a nie używałem w ogóle.


@SidTheKid: miron, weź ty chociaż poczytaj jak działa elektronika zasilana bateryjnie ()
wyłączałeś chociaż całkowicie knedla gdy odstawiałeś na dłużej, czy tylko wygaszałeś ekran?

zamiast się pchać w koszta nowej baterii, może etui z wbudowaną baterią i podpięcie do niej będzie lepszym rozwiązaniem?
  • Odpowiedz
@Dibhala: teraz jak zapytałeś, to aż zacząłem się zastanawiać xD na 99% wyłączałem, ale głowy sobie uciąć nie dam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

odkopałem, naładowałem i wyłączyłem, zobaczę za kilka dni, czy baterii ubyło znowu ( )
  • Odpowiedz
na 99% wyłączałem,


@SidTheKid: trzymałeś paluch 12-20s na przycisku, czy tylko "psztyk i wygaszone"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

baterii ubędzie bo jest już złachana po tylu latach
żaden akumulator nimh nie wytrzyma takiej próby czasu
ale jeśli na 250 przerzuceń stron wystarczy 1 ładowania, to będzie gituwa
  • Odpowiedz
@SidTheKid: Obudowa Kindla jest na zatrzaski, rozbiera się bez specjalnych narzędzi i klejów. Wymiana baterii jest bardzo prosta. Nawet jak kupisz gówniany zamiennik, to i tak czytnik w miarę długo będzie pracować, bo to E Ink, więc praktycznie nie ma strachu o nic.
  • Odpowiedz
@SidTheKid: To jest dość ciekawa sprawa, bo mam Kindle 4 i miałem podobny problem - wydawało mi się, że bateria padła, ale.. kupiłem, wymieniłem baterię i dalej jakby lipa. I mam takie wrażenie, że problem był z wifi, jakby cały czas szukało. Aż w końcu zrobiłem wszystkie możliwe resety + chyba upgrade softu i o dziwo wrócił do żywych.
  • Odpowiedz