Wpis z mikrobloga

ftth czy fttb? Babeczka w biurze obsługi klienta dostawcy internetu powiedziała ze przy predkości do 600Mb/s i przy zastosowaniu dobrego modemu mozna bez problemu podłączyc internet do mieszkania kablem koncentrycznym (ze skrzynki w piwnicy do ktorej dostawca daje internet światłowodem) bez straty jakości i prędkości. Czy ktoś siedzący w temacie mógłby sie wypowiedziec? #swiatlowod
  • 14
  • Odpowiedz
@MotoMyszzZmarsa generalnie to co mówisz to patent vectry i upc. Znaczącej różnicy nie ma, aczkolwiek osobiście jestem zdania, że ftth to ftth. Im krótszy odcinek miedzi w mieszkaniu tym lepiej. Światłowód nie oddziaływuje z kablami elektrycznymi czy czymkolwiek innym co jest ułożone w tym samym szachcie co teletechnika jak to zwykle ma miejsce
  • Odpowiedz
@MotoMyszzZmarsa: Upewnij sie co oni dokladnie dostarczaja, gpon czy tam inny swiatlowod, patrzac na parametry to jest raczej docsis, moze po prostu puszczaja skretke nie kabel koncentryczny? Gadanie o swiatlowodzie to bzdura, kazdy internet na ktoryms etapie to swiatlowod (nawet neostrada czy internet komorkowy), liczy sie technologia. Sa wprawdzie adaptery na kabel koncentryczny ale sa dosyc drogie, w Europie bardzo ciezko je dostac, raczej od hurtownikow lub sciagac zza oceanu.
  • Odpowiedz
@MotoMyszzZmarsa: Roznica jest czy dostrzezesz to juz zalezy, mniejsze opoznienia, wiekszy upload a potem ludzie korzystaja tylko z wifi. Na stronie podaja upload do 90mbs, jesli to jest kablowka ciezko o wiecej, przy swiatlowodzie Orange oferuje maksymalnie 300mbs, moze byc i 900 w zaleznosci od operatora.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister wybacz mi ale jestem średnio techniczny jeśli chodzi o te sprawy. Jeśli dobrze rozumiem mowiąc o uploadzie masz na myśli prędkość wysyłania która nie ma wpływu na przeglądanie internetu oglądanie filmów itp. Posiadam tv 4k i chciałbym żeby nie było problemów z niedzielnym oglądaniem netflixa( telewizor podłączony do sieci przez wifi) przez co myślałem nad 300 ewentualnie 600 Mb/s żeby wszystko w miarę działało
  • Odpowiedz
@MotoMyszzZmarsa: Ma wplyw, zeby sciagac tez musisz miec wystarczajacy upload dla wysokich predkosci. Gadanie o 300, 600mbs to tez mrzonki, problemy mozesz miec przez wifi nie internet, do ogladania wystarczy 20-30mbs nawet 4k, byle bylo stabilnie. Jak podepniesz telewizor po starym wifi, daleko od routera/access pointa mozesz miec szybki internet ale niestabilne, wolne wifi co nie pozwoli wykorzystac internetu. Nad tym sie zastanow, przy ogladaniu filmow nie ma roznicy czy wezmiesz
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister znajomy ostatnio też brał internet nie pamiętam od jakiego operatora. Chciał 600 Mb/s. Pan z obsługi spytał do czego potrzebny mu taki szybki internet. Po usłyszeniu odpowiedzi że do oglądania netflixa w 4k i przeglądania internetu zaproponował mu wzięcie 100 Mb/s mówiąc że w zupełności będzie to wystarczające przy wykorzystaniu odpowiedniego routera
  • Odpowiedz