Wpis z mikrobloga

Jestem już 3 dni po zabiegu prostowania przegrody nosa. Dziś wyciągnięto mi opatrunki i skontrolowano przegrody. Miałem włożone gąbki, które wyciągano za pomocą szczypiec i przytwierdzonego do nich sznureczka. Dźwięk w chwili wyjęcia przypominał odkorkowanie butelki wina (XDDD). Sekundę po tym wypłynęło sobie całe "dobrodziejstwo" czyli wydzielina z krwią. Z nosa lała się krew, ale już jako tako opanowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Całość doświadczenia opisuję jako 3/10, bo było nieprzyjemne i bolało. Najważniejsze, że komfortowo mogę pić i częściowo spać. Teraz już tylko pozostało dbać o kinola i stosować się do stosowania przepisanych leków (antybiotyk i spreje: nawilżający, do płukania i obkurczający).
Czy są jeszcze jakieś protipy pozwalające w sposób maksymalnie wydajny i pewny zregenerować nos po tym traumatycznym przeżyciu? XDDDD

#oswiadczenie #zabieg #laryngologia #septoplastyka

  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Defender: Wydłubuj skrzepy delikatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uważaj na nos przez jakiś rok po zabiegu, bo będzie delikatny bardzo. Nie uprawiaj ryzykownych sportów w tym czasie
  • Odpowiedz
@Defender: uważać na dmuchanie nosa, żeby nie robić tego tak typowo, dociskając sąsiednią dziurę od boku (żeby dmuchać drugą) tylko blokować wylot nosa palcem od dołu albo właśnie płukać

Miałem włożone gąbki, które wyciągano za pomocą szczypiec i przytwierdzonego do nich sznureczka.


a przed wyciąganiem miałeś płukanie strzykawką? mi zanim wyciągnęli tampony pielęgniarka najpierw wbiła centralnie przez nie długą igłę, tak prosto do nosa (ale nie wbijała jej w ciało) żeby
  • Odpowiedz
ważaj na nos przez jakiś rok po zabiegu, bo będzie delikatny bardzo.


@bloo90: #!$%@?, jestem alegikiem i wiosną po prostu leci mi z nosa woda. :/ Czy może to stanowić zagrożenie? (częste i mocne wycieranie nosa)

uważać na dmuchanie nosa, żeby nie robić tego tak typowo, dociskając sąsiednią dziurę od boku (żeby dmuchać drugą) tylko blokować wylot nosa palcem od dołu albo właśnie płukać


@Catmmando: Opatentowałem kichanie ustami. XDDDD Preparat,
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: Sam zabieg nie jest straszny, bo śpisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zabawa zaczyna się, gdy otwierasz oczy i czujesz jak bardzo masz rozepchany nos. W większości wypadków trzeba się przemęczyć dwa - trzy dni. Najgorsze są noce - chcesz spać, a nie możesz, bo uwiera Cię tampon. Jeśli chcesz, to zapytaj się za kilka miesięcy na PW jak z perspektywy czasu oceniam poprawę jakości życia, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GigaBizon: a mi mówili rok. Dostałem później z łokcia na piłce nożnej i lekko sie przekrzywiła przegroda znów...

@ciezka_rozkmina: przez moment jest ciężko, ale warto, bardzo warto

@Defender: nie przesadzajmy, po prostu staraj sie nie #!$%@?ć na ryj albo nie dostać w ryj i będzie git
  • Odpowiedz