Wpis z mikrobloga

Jak bezboleśnie wykonać migrację z HDD na SSD w laptopie? Próbowałem przekopiować zawartość jednego dysku na drugi za pomocą Macrium Reflect, ale po uruchomieniu laptopa na nowym dysku pokazuje mi komunikat:

"Komputer / Urządzenie wymaga naprawy"
"Plik: \WINDOWS\system32\winload.exe"
"Kod błędu: 0xc000000e"

Polecicie jakiś program, który ogarnie taką migrację danych?

#win10 #kiciochpyta #komputery #informatyka
  • 19
  • Odpowiedz
MiniTool Partition Wizard Free 9.0


@Busios: A poradzi sobie jeśli będzie uruchomiony na innym komputerze? Bo nie mam możliwości podłączenia drugiego dysku do tego laptopa, więc oba dyski (stary i nowy) podłączam do stacjonarki i tam przeprowadzam kopiowanie
  • Odpowiedz
@tusk: Jakiej marki dysk SSD ?
Sprawdz czy na stronie nie ma darmowego programu do migracji (np Samsung czy Crucial mają).
Easyus Todo Backup Free powinien dać radę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tusk: Piszesz że kopiowałeś. Użyj opcji klonowania. Zrób to według poradników których w internecie jest pełno. Upewnij się że wchodzą wszystkie partycje (jeżeli je masz) i w ogóle wszystko jest poprawnie zaznaczone. Klonowałem system z HDD na SSD (i to bardzo wątpliwe, bo to noname dyski z AliExpressa) i nie miałem problemu ani razu na te 5 czy 6 udanych razy. Nie wiem gdzie popełniasz błąd ale jestem prawie pewien że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tusk: No i jak masz Cruciala właśnie to mają swoje narzędzia jako jedni z niewielu więc możesz nimi spróbować, powinno być jeszcze prościej
  • Odpowiedz
Piszesz że kopiowałeś. Użyj opcji klonowania


@XkemotX: Skrót myślowy, oczywiście robiłem klonowanie. Próbuję jeszcze naprawić windowsa przy pomocy pendrive z obrazem, jeśli to się nie uda to spróbuję zrobić klona przez soft Cruciala. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
@tusk: Jeśli nie przeraża Cie konsola linuxa, wiesz jak zrobić nośnik live-usb, to uruchamiasz, rozpoznajesz nazwy dysków (polecenie lsblk ) i zapodajesz coś takiego:

sudo dd if=/dev/sda bs=16M | sudo dd of=/dev/nvme0n1 bs=16M
gdzie kluczowe są oznaczenia dysków sda i nvme0n1. U ciebie mogą być nazwane inaczej. Wszystko poleci z tego in=... na of=... bit w bit. Drugi dysk musi być większy niż pierwszy, jeśli nie jest, można jeszcze się
  • Odpowiedz
i jk sytuacja? Tez próbuje zrobic Macrium i mi wyskakuje errod code 9, poszlo Ci tym cruciala?


@Bekonologia: Nie udało się naprawić narzędziami windowsa. Teraz będę próbował klonować crucialem. W ogóle to kiepska sytuacja, bo Macrium coś namieszał też w tym starym dysku i z niego Windows też się nie uruchamia (chociaż z innym komunikatem)
  • Odpowiedz
bo Macrium coś namieszał też w tym starym dysku i z niego Windows też się nie uruchamia (chociaż z innym komunikatem)


@tusk: chyba najpierw próbował bym stary system naprawić, co jakiś nie mam przekonania do klonowania, zawse ten stary burdel zostaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Już się poddałem, żadne narzędzie nie potrafi naprawić ani jednego, ani drugiego systemu. Robię świeżą instalację i przywrócę ręcznie dane
  • Odpowiedz