Wpis z mikrobloga

@Trybun_Plebejski: Nie do końca jestem pewien ze cię rozumiem ale o czym ty mówisz? Świat nie kończy się na Europie i USA i tylko najbogatsze części świata mogą sobie pozwolić na mięso, i tylko pierwszy świat może sobie jeść mięso w takich ilościach

Już teraz to tak wyglada ze w Ameryce południowej uprawia się soję żeby nakarmić zwierzęta w hodowlach w Europie i USA.

Na każde wyprodukowane kilka kcal zużywa
  • Odpowiedz
@albo_wutka_albo_buk: A tak po ludzku, przez myśl, przez chociaż krotka chwile zastanowiłeś się nad wolnością tych zwierząt na twoim talerzu?

Niech zgadnę, pewnie uważasz się za miłośnika zwierząt? I nie możesz zdzierżyć ze ktoś krzywdzi pieski czy kotki. Ale co innego zabijać je na jedzenie w męczarniach?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalom: Mięsem i produktami odzwierzęcymi znacznie łatwiej jest dostarczyć organizmowi pełnowartościową zbilansowaną dietę. Każdy normalny weganin ci to powie, że dieta wegańska musi być zaplanowana z głową, bo na jedzeniu w kółko samej soi nie wyjdziesz dobrze. W dodatku niektóre witaminy trzeba osobno suplementować, bo produkty roślinne są w nie ubogie. Jak najbardziej można być zdrowym i silnym weganinem ale jest to trudniejsze, wymaga riserczu i jest też droższe. Bez
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalom: No przecież diety wegańskie są narażone na niedobory B12 czy witaminy D, dlatego często się je suplementuje. Akurat pisano już o tym artykuły.

Ja nie mówię o tobie, że ty jesz w kółko soję xD Wiem, że wegańskie jedzenie może być różnorodne, bo sam wiele takich jadłem ale wegańskie dania są nieoczywiste, wymagają nauki zupełnie nowych przepisów, a w dodatku są droższe. Można jeść w kółko kilka tych samych
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: Witaminę D to niedobory to ma prawie każdy Polak, zwłaszcza zimą. A tak to 'tylko' wystarczy przebywać na słońcu.

Jakie produkty wegańskie są drogie? Masz na myśli te gówno-zamienniki w większości mięsa? Nikt nie każe ci tego jeść, nie ma też tam za wiele wartości odżywczych których nie znajdziesz gdzie indziej.

Masz mnóstwo warzyw, owoców, przede wszystkim roślin strączkowych, fasoli, soczewicy, ciecierzycy, nawet tej przeklętej soi. Kasze, zboża. Orzechy. Płacę 20-30 złotych za kilogram? coś koło tego, na allegro, włoskie, migdały, nerkowce. Siemie lniane. To są drogie rzeczy? Wiem że pewnie widzisz jakieś dziwne rzeczy w sklepach brandowane znakami VEGAN w absurdalnych cenach, ale sam, z małymi wyjątkami, nie jestem ich fanem. B12 suplementacja to też groszowe
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalom: No dzięki za garść informacji. Sam uważam niejedzenie przynajmniej mięsa za lepszy wybór w dzisiejszych czasach ale także uważam ten wybór za trochę problematyczny. Takie mamy warunki, że mięso jak pisałem jest u nas tanie i wygodne, każdy od dziecka wie co można łatwo, tanio i szybko zrobić z produktów odzwierzęcych. Wielu ludzi (w tym ja sam) trochę nie ma czasu w codziennym natłoku informacji zajmować się jeszcze dietetyką.
  • Odpowiedz