Wpis z mikrobloga

Mircy, jestem na ostatniej prostej przed założeniem aparatu i mój ortodonta zaproponował mi dwie opcje: 1) stały ( w różnych konfiguracjach), 2) nakładki Invisalign.
Leczył się ktoś tymi nakładkami? Jak długo w ciągu doby to nosiliście? I ile zapłaciliście za terapię?
#ortodoncja #medycyna #stomatologia #zeby
  • 7
  • Odpowiedz
@Xizor: Nakładki, ale tylko w opcji all inclusive pod stałą opieką ortodonty, który ma w temacie doświadczenie. Żadne nakładki, które zamówisz sobie z neta i "jakoś to będzie". Nosi się najlepiej min. 22 h dziennie, chociaż im dłużej się nosi tym mniej się patrzy na zegarek ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
@Xizor: Z mojego doświadczenia.

Aparat stały:
- Brzydki
- Uciążliwy, trudniej zadbać o higienę
- Prawdopodobnie szybsze leczenie

Nakładki:
- Bardziej estetyczne (w moim wypadku praktycznie w ogóle niewidoczne, ale to zależy od twojej wady)
- Mniej uciążliwy, łatwiej zadbać o higienę
- Prawdopodobnie nie leczy tak szybko jak stały. Normalką jest to, że dostajesz np. 15 nakładek, nowy skan, kolejne 10, kolejny skan i jeszcze np. 5 korygujących.
  • Odpowiedz
@Xizor: Byłem przed takim samym dylematem. Zdecydowałem się na zwykły z paru względów:
1. W ogólnym rozrachunku w moim przypadku zwykly wyjdzie trochę taniej
2. Nakładki nosisz minimum 22h na dobę, czyli zdejmujesz tylko do posiłku. Po posiłku musisz iść od razu umyć zęby i ponownie założyć nakładki. Ze zwyklym apratem też powinno się umyć zęby po posiłku, ale nic się nie stanie jak umujesz za 1h bądź później.
3. W
  • Odpowiedz
@rs15: w końcu zdecydowałam się na nakładki z jednego powodu. U mnie nakładkami będę mógł leczyć oba łuki, a w przypadku zwykłego aparatu musiałbym najpierw robić górę, a dół później. Więc jak sobie policzyłem to kosztowo nakładki wyszły delikatnie drożej, ale czasowo o rok szybciej.
  • Odpowiedz