Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do ekspertów:
1. Jest gdzieś rozpiska, jacy sprzedawcy energii oferują usługi w warszawie? Albo czy jest ktoś w stanie przedstawić top dostawców dla Warszawy (np. lumi?) ? Z jakichś wyszukiwarek, póki co 2 ślepe strzały, nie oferują usług w stolicy ¯_(ツ)_/¯.

2. Myślę o fotowoltaice do domu, czy ewentualna zmiana dostawcy z innogy, na jakiegoś tańszego, uniemożliwi mi on-gridową instalację? Spotkałem się z głosami na tak i na nie, a jak jest naprawdę? Czy może u części jest to możliwe, a u części nie, i trzeba się dowiadywać u konkretnego sprzedawcy? Jakieś w miarę wiarygodne źródło mile widziane.

#prad #warszawa #fotowoltaika
  • 10
@KeroN: ile płacisz za kWh? Nie każdy sprzedawca będzie w stanie przyjąć pv (zdecydowana większość nie może), więc mimo wszystko lepiej zostać w innogy
@KeroN: jeśli chcesz mieć fotowoltaike w prosumencie musisz mieć umowę kompleksową, czyli dostawca sprzedawca to musi być ta sama firma. To ogranicza wybór to 5 firm
@Sune @zibizz1 @Chromka_zielonka taryfa g12, sprzedażowa część noc - 0,38, dzień 0,43. Jak dodam dystrybucję odpowiednio 0.42, 0,62....
Na początek chcę zlokalizować chociaż tych, którzy oferują usługi w warszawie, żeby zobaczyć czy gra jest warta świeczki. Ale może znacie jeszcze jakieś inne podmioty które mogłyby oferować umowę kompleksową w Warszawie?

Generalnie gubię się trochę w tym systemie. Jeżeli jest wymagana umowa kompleksowa (do fotowoltaiki), czyli dystrybucja i sprzedaż u jednego operatora, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KeroN: sprawa z Orange Energia jest taka, że od nich można kupić panele i zajmują się wszystkimi papierami i kontaktem z operatorem, wygodna sprawa ale droga. Faktycznie musi to iść przez Innogy a z nimi jest tak że mają strasznie drogą taryfę nocną, najdroższą w Polsce. Jak zależy ci na g12 to możesz próbować gdzieś indziej szukać, ale w innym przypadku trochę bez sensu się bawić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KeroN: także w przypadku fotowoltaiki nie masz wyboru.
Tak to jest masa sprzedawców, jeśli chcesz się targować i szukać to większość działa na terenie całej Polski. Natomiast wtedy jest więcej papierowej roboty, bo musisz ze wszystkim brnąć przez dwie spółki