Wpis z mikrobloga

Ratownikom już chyba do reszty odbiło.Tak pazernej i roszczeniowej grupy zawodowej do tej pory nie widziałem.To już górnicy mają mniejsze żądania.
Sejm przegłosował ustawową stawkę minimalną na kontrakcie w wysokości 40 zł.Zatem już niedługo każdy,ale to absolutnie każdy ratownik na kontrakcie dostanie minimum 40 Zeta brutto/h oraz....
Każdy,ale to absolutnie każdy jeżdżący w karetce dostanie dodatek wyjazdowy 30% czyli 12 Zeta ekstra.Obowiązkowo.
To już mamy 52 zł.
Oraz..
Jakieś 99% procent dostanie dodatek 6 zł ekstra za pracę w 2 osobowym zespole ratownictwa.Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem 3 ratowników w karetce.
Czyli-żeby nie manipulować i nie okłamywać wykopków lada moment KAŻDY ratownik na kontrakcie będzie miał 58 zł brutto/h.
Załóżmy,że pracuje skromne 200 godzin/miesiąc."Ale hurr,durr to są nadgodziny,Matko boska praca dzień i noc!" Tak,są.Ale niewielkie,i tak większość ratowników pracuje więcej.I nie tylko ratowników-piekarzy czy kierowców też,więc skończcie to #!$%@?,że 200 to strasznie dużo.

Wyszło mi po podatkach,zusach i innych opłatach ok 7300 netto za 200 godzin.Jak to jest mało to kompletnie wam odbiło.Za to można żyć na godnym poziomie w Warszawie.Na Podkarpaciu jak ratownik zarobi 7300 to będzie chyba najbogatszym człowiekiem w powiecie.
Za te pieniądze,można mieć 2 pokojowe mieszkanie na kredyt w centrum Krakowa i nowe auto z salonu w lesingu.I jeszcze zostanie 1500 Zeta które można odłożyć.
Biedni ludzie nie mają takich rzeczy.A ratownicy twierdzą,że są biedni.
#ratownikmedyczny
  • 94
@pracze-odrzenskie: Przypomnij sobie lekarza ze szpitala narodowego, który opisywał, że dostaje 250zł/h 24h dyżuru, bo dodatek covidowy. Przecież ci ratownicy patrzą na nich codziennie, widzą jak wygląda 24h dyżur lekarza i kto pracuje. Lekarze zostali włączeni do narodowego rabowania finansów publicznych w imię walki z covid, ci ratownicy na pierwszej linii - nie. I stąd afera, oni są pierwszymi, którzy mogą opisać, na czym polega walka z covid w październiku 2021.
@bruuh: ale co ty chcesz odejmować? Ja już wszystko uwzględniłem.Ba! Powinieniem dodać im jeszcze że 300 zł,bo wrzucasz sobie wiele rzeczy w koszty:
-jadę z rodzinką do Chorwacji? Wrzucam w koszty Paliwo i już mam mniejszy podatek.
-internet i telefon? Jen w koszty
-raty za samochód którym jeżdżę na urlopy a nie do pracy? Idzie w koszty.

7300 to nie jest "taka sobie pensja" to jest pensja właściwą dla klasy średniej-inżynierów
@bruuh: nie kumasz.Tu nie chodzi o VAT.Rata 1000 Zeta za samochód to twój koszt osiągnięcia przychodu i wrzucasz go sobie w całości.Gdyby byli vatowcami to by musieli jeszcze zapłacić VAT od wystawionej faktury,który mogliby zmniejszyć odliczając VAT za ratę leasingu.
Vatowcy płacą 2 podatki-dochodowy i VAT.
Ratownicy tylko dochodowy.
-jadę z rodzinką do Chorwacji? Wrzucam w koszty Paliwo i już mam mniejszy podatek.

@pracze-odrzenskie: to jest nielegalne. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

-internet i telefon? Jen w koszty

telefon tylko i wyłącznie do użytku firmowego, żeby rozmawiać z przyjaciółmi musisz mieć drugi prywatny nie uwzgledniony w rozliczeniach, internet jeżeli masz działalność w domu w którym mieszkasz możesz 50/50 czyli z 50 złotych miesiecznie możesz obniżyć podstawę opodatkowania o 25pln miesięcznie