Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Stingeree: najlepsze są OLEDy od LG mające najmniejszy inputlag, najlepsza jakość obrazu i tryb gry i HDMI 2.1 - LG C1 65 cali ogólnie najlepszy pod komp/konsole aktualnie
  • Odpowiedz
  • 2
@Stingeree LG CX (zeszłoroczny, dużo potaniał a różnicy względem następcy praktycznie nie ma) - był wszędzie polecany jako najlepszy pod konsole nowych generacji. Mnie to przekonało i go kupiłem pod PS5. Obraz jest C U D O W N Y. :)
  • Odpowiedz
@Stingeree: Jeżeli cię stać to bierzesz OLED-a od LG (w miarę możliwości najnowszego rocznikowo). Problem jest jeśli cię nie stać i będziesz wybierał pomiędzy LED-ami, ale tu też zastanowiłbym się np,. nad LG Nano.
  • Odpowiedz
@fordern: „Cokolwiek” jakoś nie pokrywa się z wieloma testami renomowanych zagranicznych portali. Lg robi genialne oledy, ale każdy bierze to co uważa ze lepsze/bardziej opłacalne
  • Odpowiedz
@utede: Ja nie wiem co ty oglądałeś za testy, bo czy to Vincent Teoh, czy HDTVPolska, czy wspomniany Tomasz Chmielewski z tvtest jednoznacznie wskazują na Panasonica. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@Stingeree: To jest subiektywna kwestia, przeszedłbym się do dużego marketu i poprzyglądał oledom (i to różnym, bo niestety potrafią być źle skalibrowane). W mojej osobistej ocenie dopłata do OLED-a w porównaniu do "zwykłych" LED-ów jest zbyt duża jak na wzrost jakości obrazu, ale znam też osoby, które nie wróciłyby już nigdy do posiadania LED-owego odbiornika.
  • Odpowiedz
@fordern LG jest o tyle lepszy że po prostu działa i wspiera wszelkie bajery jak VRR, Dolby Vision w grach czy prawidłowo działające 4k@120 z czym pozostali producenci mają problem.
Do filmów najlepszy jest chyba Panasonic bo stosują bardziej rozbudowane chłodzenie matrycy więc mogą dać #!$%@? miodu
  • Odpowiedz
@utede: długo by się rozpisywać, ale tak wypisując mocne strony:
Sony:
- najlepsza natywna gradacja i dodatkowo świetnie działająca opcja poprawiająca color banding u źródła (LG też taką opcję ma ale nie działa tak dobrze)
- dzięki lepszej gradacji kolorów też moim zdaniem lepiej radzi sobie w ciemnych scenach, szczególnie wychodzenie z czerni czy wygaszanie do czerni są płynniejsze; oprócz tego mniejsze zaszumienie ciemnych scen
- świetny tonemapping w HDR10
-
  • Odpowiedz