Wpis z mikrobloga

lecial ktos teraz z #uk do polski na krotki okres czasu? (3-4 dni) da rade poleciec I wrocic na wałku? tzn bez zadnych testów, bez vaccine, bez siedzenia w domu 10 dni, po prostu lece wracam I tyle?
  • 23
@galaxybear Możesz próbować podpiąć się pod jakiś zawód wyłączony z kwarantanny.

https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules

Ja wróciłem tydzień temu, musiałem "tylko" kupić testy na 2 i 8 dzień. Na lotnisku już czwarty raz nikt o nic nie pytał. Choć miałem w razie czego zaświadczenie, że faktycznie wykonuje zawód zwalniający mnie z kwarantanny.
@galaxybear na szczepionce na luzie lecisz bez kwarantanny, jedynie test w 2 dniu. Całkiem dobry deal bo nie dość, że podróżujesz bez problemów, nie martwisz się track&trace to nawet jak masz pecha i mimo wszystko złapiesz wirusa to przechodzisz na luzie.
@galaxybear Potrzebujesz numer referencyjny testów do wpisania w Passenger Locator Form. Choć są tu Mirki i Mirabelki wpisujące jakieś stare numery i podobno przechodzi. Nie chciałem ryzykować więc kupiłem, ale z Expert Medicals.
@winter1986 kirwa xD no bo nie wiem, mam dupcenie ogarniete w polsce I dlstego taki okres czasu krotki, bilet kosztuje 30zl, nie chce zadnych testow robic ani kwarantanny czy innego gowna, a co jakby leciec na "debila" ktory nic o zadnych testach nie wie, a ten passenger locator form wpisac nieczytelnie