Wpis z mikrobloga

Mirki zrobiłem kilka lat temu uprawnienia na wózki widłowe w ośrodku, który się tym zajmował. Dostałem certyfikat po polsku i po angielsku z pieczątka ośrodka i podpisem instruktora, wtedy to było honorowane w całym kraju. Teraz słyszałem, że jest wymagany egzamin zdawany przed UDT? Jak te moje uprawnienia zrobione lata temu mają się do tych, które są wymagane dzisiaj? Muszę cały kurs od nowa robić? Czy wystarczy tylko coś zdać? Czy może po prostu jakiś papier uaktualnić? #pracbaza #wozekwidlowy #januszebiznesu
  • 4
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Winden: tak, ale w praktyce potrzebny jest jeszcze zestaw pytań, ze 150 ich jest jak dobrze pamiętam i najtrudniejsze do zrozumienia, diagram udźwigu, ponadto jest jeszcze część praktyczna gdzie podjeżdżasz pod regał i zdejmujesz i wstawisz palete, wszystko zgodnie z przepisami, więc warto zobaczyć na youtube jak to ma wyglądać. Musisz też wiedzieć, że nie jest to egzamin na sztuke, duże ludzi co się nie nauczy to nie zda, nie wystarczy
  • Odpowiedz
ze 150 ich jest jak dobrze pamiętam


@Shmoikel: 245 ;)

kilka lat temu uprawnienia na wózki widłowe w ośrodku


@Winden: i nie zdawałeś egzaminu państwowego w tym ośrodku?
Od 2019 uprawnienia UDT są obowiązkowe, choć egzaminy UDT można było zdawać już od bodaj 2005r więc tym bardziej dziwi brak zdobycia uprawnień państwowych przez ciebie.
Na pewno kilka lat temu, a nie tak przypadeczkiem kilkaNAŚCIE? ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz