Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś patent na ominiecie samoizolacji zleconej przez NHS jako osoba z kontaktem z osobą z pozytywnym wynikiem? (¬_¬) chyba po przylocie do UK ktoś w samolocie miał pozytywny i według NHS nie jestem zwolniony z izolacji po "kontakcie" bo szczepionkę brałem w polsce, a zwolnieni są tylko ci zaszczepieni w UK. Babka na infolinii powiedziała że mogę robić sobie testów ile chcę i i tak muszę się izolować. Przejmować się tym? A może da się jakoś zarejestrować szczepienie z polski u swojego GP? #uk #anglia
  • 6
@dzikilos: moja siostra miała taką sytuację, dzwoniłam potem pod 119 chyba i po 3 telefonie ktoś mi powiedział, że wcale nie musi więc olałyśmy to i poleciała do Polski tak jak miała planowany wylot, bo te dzbany kazały jej siedzieć dopóki trwa kwarantanna. W Polsce dzwonili do niej jeszcze raz, ale nie odebrała. Z tego co widzę to sami nie znają przepisów i mają burdel na kółkach.
@zdruzgotana90: no rzeczywiście trochę moja wina, bo nie zakładałem że ten system może być tak nieprzemyślany, myślałem że jak się skontaktuję z nimi to oficjalnie wypiszą mnie z tej izolacji, i nie będzie żadnych wątpliwości bo słyszałem że zaszczepionych to nie dotyczy. Nie sądziłem że tak bardzo nie ogarniają tych szczepień z unii...
Ja miałem 4 pozytywne covidy na chacie i liczą izolacje od dnia kiedy się złe czujesz ostatecznie po otrzymaniu wyniku pozytywnego każdy siedział dwa dni i dalej roznoszenie covida xD