Wpis z mikrobloga

1926 + 1 = 1927

Tytuł: Borussia Dortmund. Siła Żółtej Ściany
Autor: Uli Hesse
Gatunek: literatura faktu, reportaż, sport
ISBN: 9788381293426
Ocena: ★★★★★★

Jeden z najlepszych niemieckich dziennikarzy sportowych i bogata historia legendarnego i powszechnie szanowanego niemiecki zespołu - można by stwierdzić, że to samograj i nic nie ma prawa pójść nie tak. Efekt końcowy jest niezły - niestety "tylko" niezły.

Poprzednie książki Uliego Hessa (historia całej piłki niemieckiej i książka o Bayernie) pochłonąłem szybko, z pozycją o BVB się niestety niemiłosiernie męczyłem. Sam nie wiem, co mogło być tego przyczyną. Język i "reportażowa" forma wydają się być całkiem w porządku. Wydaje mi się, że problem może leżeć w tym, że autor jest zadeklarowanym kibicem BVB i wychodzi z założenia, że każdy czytelnik sięgający po tę pozycję jest kimś w rodzaju "prawdziwego" kibica, a nie pierwszego lepszego sezonowca.

Skaczemy wraz z autorem (nawet w ramach jednego rozdziału) od postaci do postaci, multum miejsc i wydarzeń upakowanych na kilkunastu stronach potrafi zakręcić w głowie. Przy czym czasem brakuje wyjaśnienia, czemu coś lub ktoś zasługiwał na wspominkę. A może to też dlatego, że o czasach współczesnych jest stosunkowo mało a za Borussią z lat 90. człowiek nigdy specjalnie nie przepadał?

W każdym razie, jeżeli jesteś kibicem BVB to jak najbardziej warto.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #pilkanozna #bvb
user48736353001 - 1926 + 1 = 1927

Tytuł: Borussia Dortmund. Siła Żółtej Ściany
Autor...

źródło: comment_1634139311GStiNMOv8h9si0snX3W8Jr.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: sport, forma fizyczna, zdrowie
Liczba stron książki: 401
Gatunek książki: monografia

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Manchester United (Jim White) - najnowsza recenzja usera a...n ★★★ (6.0 / 10)
  • Odpowiedz