Wpis z mikrobloga

  • 131
@alcest Ale za to każdy uczciwie pracujący obywatel(w przeciwieństwie do bandy pasożytów w sutannach) jest zmuszony płacić na tą parszywa organizacje ze swoich podatków
  • Odpowiedz
@StefanEm: Ja #!$%@?ę - wykop w pigułce.
Mem pokazujący mszę, wykopek-ja piszący, że to gówno nie jest obowiązkowe, drugi wykopek wyskoczy z bachorami, trzeci z przymusowymi podatkami xD Zaraz przyjdzie czwarty, który mnie zwyzywa od pisiorów, piąty przyjdzie ze swoim "ha tfu" ( ͡º ͜ʖ͡º)
A prawda jest taka, że to gówno serio nie jest obowiązkowe. Nikt nie zmusza do mszy, do chrztu. Z podatkami
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kalamok_blanko: Księga Sędziów 14:19
Opanował go wówczas duch Pana i przyszedłszy do Aszkelonu zabił trzydziestu mężów, a ściągnąwszy z nich łup, dał szaty ozdobne tym, którzy mu rozwiązali zagadkę. Potem uniesiony strasznym gniewem wrócił do domu swego ojca.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kalamok_blanko: Księga Sędziów 14:19

Opanował go wówczas duch Pana i przyszedłszy do Aszkelonu zabił trzydziestu mężów, a ściągnąwszy z nich łup, dał szaty ozdobne tym, którzy mu rozwiązali zagadkę. Potem uniesiony strasznym gniewem wrócił do domu swego ojca.


@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: Wiadomo na kim tak bardzo się Wojtyła wzorował.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@alcest: szanuję ludzi wierzących, chociaż sam nie wierzę. System społeczno-polityczny służący do kontroli jak każda wiara czy ustroje. Coś kiedyś sprawdzało się lepiej, dziś mamy inne rzeczy którym ludzie dość mocno się oddają.
Nie wiem czy wiara w Boga świadczy o niższej lub wyższej inteligencji. Prawdą jest, że wraz z rozwojem cywilizacyjnym odchodzimy od pewnych "religii" na rzecz innych wartości w które równie mocno wierzymy tworząc z nich swoistą wiarę.
  • Odpowiedz
@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: Nie chodzę do kościoła już 15 lat, ale kumam, że chrześcijaństwo jest oparte na nowym testamencie, a przede wszystkim na nauce Jezusa. A ty wrzucasz losowy fragment starego testamentu nie biorąc pod uwagę, że Biblia była pisana przez RÓŻNYCH ludzi na przestrzeni WIEKÓW. Porównanie z dupy, bo to tak jakby stwierdzić np: że Korwin jest #!$%@? ekonomistą, bo ma #!$%@? poglądy w strefie społecznej. Jak to się ma jedno
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubieChleb: wpis cytatu jest nawiązaniem do mema. Przeczytaj proszę kolejny komentarz już dotyczący kwestii poglądowej.
Co Ciekawe pęka dolną część pleców, po przeczytaniu fragmentu. Fragment jest bez komentarza, po prostu wrzucony.
Co do LGBT i całej reszty to tak jak pisałem w komentarzu. Ludzie zawsze znajdą coś w co będą wierzyć i fanatycznie bronić swoich poglądów. Tylko po to by czuć akceptację lub przynależność do danej grupy.
Nie ma nic złego w katoliku, geju, księdzu, trqnzwestycie, murzynie, hindusie itp. Wszyscy jesteśmy ludźmi i to wartość najwyższa.
Problem jest gdy mamy do czynienia z osobą która jest fanatykiem swojej wiary/poglądów/ustroju politycznego/rasy.
Więc będąc cały czas na Mirko, pod zabawnym meme odnośnie kościoła, nie widzę powodu bym nie miał dorzucić losowego cytatu z biblii, który brzmi głupio
  • Odpowiedz