Wpis z mikrobloga

1918 + 1 = 1919

Tytuł: Historia nowego nazwiska
Autor: Elena Ferrante
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★

Ciąg dalszy "Genialnej przyjaciółki" tejże autorki. Druga część sagi zaczyna się dokładnie w momencie, w którym skończyła się poprzednia.

Lila jest już mężatką, poza stanem cywilnym zmieniła też swój status, wybiła się z biedy i pozornie ma wszystko, o czym tylko mogłaby sobie zamarzyć. Jednak bycie żoną okazuje się wcale nie być taką sielanką.

Elena z kolei kontynuuje swoją edukację, co momentami wzbudza jawną zazdrość przyjaciółki.
Pozornie ich drogi zaczynają się już rozchodzić, jednak w jakiś sposób żadna z nich nie potrafi zrezygnować z tej drugiej i choć momentami relacja wygląda na mocno toksyczną, to trwa sobie w najlepsze, trochę nie wiedzieć czemu.

Był moment, że zachowanie Lili tak mnie drażniło, że myślałam, że odłożę tę książkę bez kończenia, ale jakoś dobrnęłam. Nie było tak źle []

Wciąż uważam, że książki oddają bardzo przyjemny włoski klimat, zatem pewnie będę czytać dalej.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #books #czytajzwykopem
Pobierz dekonfitura - 1918 + 1 = 1919

Tytuł: Historia nowego nazwiska
Autor: Elena Ferrante
...
źródło: comment_1633977044EKBngE9US7Ij70c3RmtsVx.jpg
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-06-05 - Użytkownik vivianka ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dekonfitura: Wg mnie autorka powieści nie istnieje. Być może całość została napisana przez parę osób po to, żeby powstał później serial. Proza raczej przeciętna, a serial piękny. Czekam na 3 sezon.