Wpis z mikrobloga

Krótki filmik o bezpieczeństwie seeda generowanego przez portfele sprzętowe. Tak jak twierdziłem wcześniej - portfele sprzętowe typu Trezor/Ledger są doskonałym kompromisem między bezpieczeństwem, a wygodą. Przy stosowaniu teoretycznie bezpieczniejszych rozwiązań (Glacier Protocol, różne eksperymenty z portfelami multisig) może się okazać, że największym zagrożeniem dla naszych środków jesteśmy my sami i nasze błędy.

https://www.youtube.com/watch?v=cONG2ZNjJ0c

#kryptowaluty #bitcoin
CzulyTomasz - Krótki filmik o bezpieczeństwie seeda generowanego przez portfele sprzę...

źródło: comment_1633957650YGJXLCj7Tz72EIg3WCWFPA.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz: imho niewiele zmieniają, pozostaje
1. kwestia przechowywania portfeli, telefon zaszyfrowany, laptop zaszyfrowany jest bezużyteczny dla złodzieja,
trezor da się okraść w kilka minut, mając dostęp fizyczny

2. kwestia przechowywania seeda, taka sama jak przy innych rodzajach portfeli

3. jedynie mitygują problem włamu do systemu, ale powiedzmy sobie szczerze jak ktoś nie umie się zabezpieczyć przed włamem to krypto nie jest dla niego
  • Odpowiedz
@plaisant: nic nie pomieszałem, passphrase to część menomonika i standardu BIP 39, jeżeli go nie ustawisz to jest puste ale i tak jest, jak go nie wbijesz podczas startu to trezor wygeneruje seed z pustym passphrase i nie dostaniesz się do swojego walleta tylko do innego bez twoich środków,

jeżeli pyta przy podpisywaniu to nie wiem po co, chyba tylko za zmyłki, bo klucze ma już w pamięci

tak, czy inaczej
  • Odpowiedz
@cypherpunkbtc: tak, zgadza się, jeśli passphrase ustawiasz później to środki oczywiście trzeba przelac na nowy account z passphrase. Jeśli ktoś sie do niego dobierze to zobaczy puste konto. Niektórzy nawet zostawiaja trochę BTC na podpuchę. Jest możliwość stworzenia chyba dowolnej liczby account z passphrase i można też zrobić konto podpuchę gdzie po wpisaniu odpowiedniego passphrase jest jakaś tam pozostawiona ilość sat a na innym jest to co hodlujesz.
Passphrase można ustawić
  • Odpowiedz
@javelin: atak fizyczny na trezora jest znany, koszt chyba $100 zeby pin złamać, ale jak ustawisz passphrase mocne, to nic to nie da, tym bardziej że się zorientujesz że Ci trezora wcięło wcześniej czy później i środki wytransferujesz
  • Odpowiedz