Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy, planuje wypad na surfing w październiku/listopadzie na #teneryfa, międzylądowanie będę miał na #majorka czy orientuje się ktoś czy potrzebuje kodu QR tylko przy wjeździe na Majorkę czy również podczas przelotu z Majorki na Teneryfę?

#hiszpania #podroze
  • 13
@tyszcz: międzylądowanie czy przesiadka? Jeśli międzylądowanie to jest tak jakby Cię w ogóle na tej Majorce nie było. Poza tym Tenerfya i Majorka to jedno państwo, więc chyba nie powinno być problemów.
@alejandro-snow: Z jednej strony tak ale rezerwacja jest na dwóch różnych biletach i przerwa w lotach wynosi 12 godzin. Jeśli byłoby to na jednym bilecie to jasne, w takim wypadku nie jest to dla mnie do końca jasne.
Latalem jak bylismy zamknieci z przesiadkami, jesli byl tranzyt to nie obchodzilo nikogo nic, masz bilet dalej na podroz wiec jestes w tranzycie, na co masz dokument w postaci biletu. Teraz Polska oprocz chyba dwóch województw jest na zielonej liście i można podróżować bez żadnych testow itp ale qr musisz wyrobic. Zmienia sie to co jakiś czas więc przed podróżą musisz poszukac na stronie https://www.gov.pl/web/hiszpania/komunikat-dla-podrozujacych-do-hiszpanii
@tyszcz: właśnie wróciłem z #majorka. Leciałem przez Berlin. W Hiszpanii przed wejściem po bagaż i opuszeniem lotniska sprawdzali kod qr wygenerowany z https://spth.gob.es/. Przy wylocie z wyspy, chcieli unijny QR covidowy. Razem z tymi paszportami wirusowymi, chyba wszędzie chcieli też dowód osobisty.

Po wylądowaniu w Berlinie, nikt już niczego nie sprawdzał.
Tak czy siak, na stronie wyżej trzeba się zarejestrować i to chyba minimum 2 dni przed lądowaniem.
@kwahu666_ponownie: Dzięki, o tym wiem ale problem jest taki, że otrzymuję różne informację, jedni mówią, że wystarczy kod na Majorkę bo później jest to już lot wewnętrzny w Hiszpanii, inni mówią, że mam tranzyt i powinnienem mieć kod na Teneryfę. Na Majorce nie planuje wychodzić z lotniska, od razu po przylocie chce iść na tranzyt więc raczej nikt tego nie będzie sprawdzał (chyba, że w Polsce), z lotniska będę wychodził dopiero