Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję od nadchodzącej wiosny zacząć przygodę z #motocykle Mam pytanie dotyczące ubrania, a mianowicie jaki mniej więcej budżet powinienem na nie przeznaczyć i czym się kierować w jego wyborze, by czuć się bezpiecznie na pierwszej 125. Dodam też, że w życiu nawet nie siedziałem na motocyklu, więc pod uwagę należy wziąć to, że na paru glebach się nie skończy i solidna odzież to podstawa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#motocykle
  • 15
@DawidElMariachi: Buty od 700 PLN w górę, na pierwsze weź jakieś uniwersalne wysokie (sportowo-turystyczne). Rękawice to 200-300 PLN. Kask 700-1000 PLN.
Kurtka i spodnie - to już zależy, czy tekstyl czy skóra. Na początek polecam jakiś tekstyl z podpinką. Bierz to co będzie dobrze dopasowane, to najważniejsza sprawa. Unikaj produktów Shimy. Tyle.
Dopisuję, bo już nie mogę edytować: ceny które Ci podałem, to raczej średnia dolna półka. Da się taniej, ale wyraźnie kosztem jakości.
Podane wyżej ceny oczywiście można pomnożyć razy 3 albo i 4, jeśli chcesz mieć jakiś pro sprzęt, ale moim zdaniem nie ma sensu - zobaczysz na 125 w co dalej chcesz iść i przy zmianie moto zmienisz tez ciuchy, a stare będą służyły jako rezerwowe.
@DawidElMariachi: na kask bym przeznaczył od 1000 do 2000zł. i drugie tyle na ciuchy. Motocyklizm to niestety droga zabawa, jak pojeździsz to zobaczysz, że nie ma ciuchów uniwersalnych. Jedna kurtka na lato, druga na wiosnę i jesień. To samo ze spodniami i rękawicami. Rękawic to sam mam ze 3 pary a śmigam głównie do pracy na 125. Ale raz kupione dobre rzeczy wystarczą na wiele sezonów, bo też nie jest to
@baszmar: @liminal: ł#!$%@?, bym poczytał opinie w necie to bym wydał na ciuchy 3x więcej niż na moto XD

@DawidElMariachi nie słuchaj ich, na pierwsze ciuchy nie wydaje sie fury siana bo nie wiesz na prawdę co chcesz i w czym ci wygodnie. shima to dobra półka na początek. ja i paru znajomych jeździ w ich trampkach po mieście i jest git, z ciuchami też nie miałem problemu a wykonane
@liminal: Tak jak już wyżej w komentarzu, shima ma wyjątkowo intensywny marketing, celujący w nowych riderów. A z doświadczenia wiem, że ich produkty są źle uszyte i nie wytrzymują nawet jednego sezonu - sprawdziłem buty, rękawice, spodnie, dwie różne kurtki. Paru Mirków na tagu podzielało moje zdanie.

@sebawo: akurat w moim przypadku Rebelhorn>>>Shima (bezpośrednio porównywałem spodnie i trampki od ww. firm). Ale i tak wolę cokolwiek od np. modeki albo
@DawidElMariachi: jak chcesz zaczac to kup sobie kask, rekawiczki i kurtke.
Pozniej buty a na koncu spodnie.

Jak masz kase to kup caly zestaw odrazu. Na kasku raczej bardzo nie oszczedzaj - ale do 1000 zl spokojnie nazjdziesz cos fajnego.

Reszte przymierz i kup najwygodniejsze.
Ja niestety kupiłem rękawiczki Shimy i będę je reklamował - jedna jest o 2 cm węższa w obwodzie od drugiej. Na początku myślałem, że mam tak asymetryczne dłonie, niestety nie zdążyłem odesłać w ciągu 14 dni ¯_(ツ)_/¯
@dalnzkosmosu dla mnie to był pierwszy motocyklowy zakup i niestety w sklepie dzieje się to samo co na polskim yt - polecane są trzy marki, wszystkie tego samego dystrybutora ( ͡º ͜ʖ͡º)