Wpis z mikrobloga

Cześć. Jaką według Was powinno się ustawić temperaturę na kotle? Mam piec gazowy kondensacyjny termet i do tego regulator pokojowy Salus. Jak regulator stwierdzi, że w pokoju jest za niska temperatura, wtedy wysyla sygnal do pieca aby się włączył i zaczął grzać. Wtedy piec wchodzi na 50 stopni (woda) i do takiej temperatury grzeje grzejniki po czym wyłącza się po np 20-30 minutach jak temperatura w pokoju wzrośnie. I tak włącza się co jakiś czas. Czy nie lepiej by było, aby np ustawić na kotle np 45 st i grzać dłużej ale z niższą temperaturą? Co jest bardziej korzystniejsze ekonomicznie?

#ogrzewanie #termet #gaz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DanekRBI: nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie. Wszystko zależy od termiki budynku, ocieplenia, okien, wentylacji itd.

Dodatkowo w wypadku kotłów kondensacyjnych jeśli grzejemy grzejnikami to poniżej temp 40+ ciężko cokolwiek nagrzać. 45-55 to optymalny przedział temperaturowy, ale dostosować do własnych warunków i preferencji musisz sam.
@DanekRBI ustaw przepływ na wysoki tak żeby grzejnik po włączeniu pieca był cały ciepły i teraz możesz obniżyć parametr czynnika. Przy obecnej średniej temperatur na zewnątrz 13s powinno wystarczyć 37st na grzejniku
Czy nie lepiej by było, aby np ustawić na kotle np 45 st i grzać dłużej ale z niższą temperaturą? Co jest bardziej korzystniejsze ekonomicznie?


@DanekRBI: Najkorzystniejsza jest ciagła praca z temperatura wystarczajaca do uzupełnienia strat ciepła. Bredni że 40 stopniami nie da sie nic ogrzać nie słuchaj, wszystko zalezy od powierzchni kaloryferów. W moich woda ma obecnie 36C.
@DanekRBI sam rozkminiam jak to ustawić, rok temu zmieniłem kopciucha na gazowe ogrzewanie i do przedwczoraj miałem ustawione 55 stopni. Jak temperatura spadła to szybko robiło się ciepło i przyjemnie. Kilka godzin spadania temperatury pomimo że na termometrze było 20,6 stopnia odczuwalne było zimno. Później znowu grzanie i tak w kółko. Wczoraj rano ustawiłem na 45 stopni i nie ma takiego problemu(Poki co nie zauważyłem). Teraz piec dłużej pracuje. A czy to