Wpis z mikrobloga

Ta cała sytuacja związana z decyzją TK pokazuje tylko, jak bardzo ułomni są fanatyczni zwolennicy ue ( których - z tego co widzę - jest większość na wykopie ). TK stwierdził oczywistą oczywistość, że w Polsce sprzeczne z Konstytucją są decyzje ue wychodzące poza kompetencje przekazane w traktatach - i słusznie; nie mogło być inaczej.
Co robią platformerskie / lewicowe NPC-ty? "Hurr durr PiS nas LITERALNIE wyprowadza z unii!!11111"
Przy czym podają zero argumentów; nie potrafią wyjaśnić, jakim sposobem mielibyśmy w ogóle zaakceptować niekonstytucyjny zamach na polskie sądownictwo i de facto na państwo polskie ze strony organów unijnych. Nie potrafią nawet wyjaśnić, jak oczywista decyzja TK miałaby nagle wyprowadzić Polskę z ue. A teraz jeszcze wychodzą na ulice de facto wyrażając poparcie dla zamachu stanu na państwo.
Nawet mi was nie żal; nigdy nie głosowałem na Kaczyńskiego i spółkę, ale mam nadzieję, że PiS wam dokręci śrubę i to bardzo konkretnie XD
#polityka #polska #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FailureMaster:

Nie potrafią nawet wyjaśnić, jak oczywista decyzja TK miałaby nagle wyprowadzić Polskę z ue.


No to wyjaśniam krótko i zwięźle. To tylko jedna z cegiełek, którymi PiS zaczyna budować propagandę antyunijna. Cegiełka po cegiełce i zanim się obejrzymy już nastroje będą zgoła odmienne niż teraz.
@Neubert: Wskaż mi KONKRETNIE, w którym miejscu oddawaliśmy kompetencje dotyczące naszego sądownictwa unii. Oddaliśmy kompetencje unii w kilku obszarach ( stricte gospodarczych ), ale nigdy w kwestiach światopoglądowych / związanych z sądownictwem. Wy tymczasem twierdzicie, że ue ma kompetencje, żeby ingerować w nasze reformy sądownictwa, a to jest kłamstwo. To, co robi unia, to zamach i - choćby ziemia miała się pod nami rozstąpić - nie powinniśmy ustąpić.
@Logan00: @
W traktatach zgodziliśmy się na niezależność sądownictwa od polityków.


@Gandisima: ... i? To jest już całkowicie w naszej kompetencji. Ingerencja ue w sądownictwo jest niekonstytucyjna, bo wykracza poza obszar, na który - zgodnie z ratyfikowaną umową - ma wyłączność. Tak więc w kwestii sądownictwa nasze ustawy są istotniejsze i wiążące, bo ue nie ma kompetencji, żeby w ogóle w nasze sądownictwo ingerować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FailureMaster:


A co? Chcesz powiedzieć, że za ich kadencji nasza pozycja i relacje w UE się umocniły? Proszę cię...

Nie da się zbudować pełnego zamordyzmu, do którego dążą władzę PiSu, gdy nadzór sprawuje Unia Europejska. UE przeszkadza w budowie wizji, którą sobie Kaczyński ubzdural, a jasno i wyraźnie powiedział przecież, że jego wizja jest ważniejsza niż gospodarka (¯\_(ツ)_/¯
@Gandisima: Co... XDDD
W jaki sposób nasza ustawa o sadownictwie jest sprzeczna z "prawem europejskim"? Przecież mamy wyłączność na kształtowanie się naszego prawa i naszych ustaw - JEDYNIE poza kilkoma obszarami stricte gospodarczymi.
Wiesz w ogóle, jak działa prawo polskie i unijne?
@CudMalina: 1. Mamy niezawisłe sądownictwo, a nasze standardy obowiązują też w innych państwach europejskich.
2. Nawet jeśli, to ue nie ma prawa obalać naszych ustaw poza ustawami dotyczącymi kilku obszarów gospodarczych.
Nie rozumiecie, jak działa prawo polskie i unijne ¯\_(ツ)_/¯
Nie, nie mamy niezawisłych sądów.


@CudMalina: No i kto ma to oceniać? Urzędnicy unijni, którym nie daliśmy takich kompetencji?

rzecież UE nie obala naszych ustaw. Nie ma do tego kompetencji.


De facto obala* ingerując w coś, na co mamy wyłączne kompetencje - wiesz co mam na myśli i chwytasz się słówek...
@FailureMaster: No chociażby Trybunał sprawiedliwości UE. On orzekł że nasze reformy sądownictwa są naruszeniem zasady niezawisłości sądów. Teraz my powinniśmy naprawić nasze ustawy, żeby były zgodne z naszą konstytucją i prawem unijnym.
Gdyby nie ingerencja PiSu w skład Trybunału konstytucyjnego to pewnie on by się tym zajmował, ale że sam jest pseudo trybunałem to nie ma co na niego liczyć.

Wszystko od początku jest winą PiSu. Sami namieszali robiąc pseudo reformy,
Teraz my powinniśmy naprawić nasze ustawy, żeby były zgodne z naszą konstytucją i prawem unijnym.


@CudMalina: No nie. Nasze ustawy - poza ustawami dotyczącymi kilku obszarów gospodarczych - mogą być sprzeczne z "prawem unijnym" i tyle. Nigdy nie przekazaliśmy kompetencji unii w innych obszarach.

No chociażby Trybunał sprawiedliwości UE. On orzekł że nasze reformy sądownictwa są naruszeniem zasady niezawisłości sądów.


No i nasz TK orzekł, że przekraczanie uprawnień przez organy ue
Czemu ciągle piszesz o ustawach gospodarczych? Ue to nie tylko współpraca gospodarcza.


@CudMalina: Kompetencje wyłączne ma tylko w tych aspektach ( art. 3 TFUE ). Reszta może być zakwestionowana na szczeblu krajowym.