Wpis z mikrobloga

#battlefield2042 #battlefield

Kilka przemyśleń po becie.

1. Zespoły muszą się wizualnie różnić od siebie. Ja nie mam czasu się zastanawiać czy typ przede mną jest w moim zespole czy nie. Tej niebieskiej kropki czasem nie widać dobrze. Ile razy moi we mnie strzelali to nie zliczę.

2. Klasy są... dziwne. Wolałbym powrót do starego typu Assault, Support itd. Jeszcze ta babcia-medyk jako żołnierz...

3. Musi być widać jakie wyposażenie mają gracze z naszego teamu. Czy mają apteczki, amunicje, czy drony czy wyrzutnie rakiet itd. Gdzie jest system wołania "I need ammo" itd? Obecnie jak mi się skończy amunicja to mogę albo latać po mapie z nadzieją że ktoś rzucił skrzynkę, albo ewentualnie iść i dać się zabić. Brakuje mi skrzynek z amunicją rozsianych gdzieś po mapie.

4. Zmiana dodatków broni w locie jest ok, chociaż ja i tak korzystałem tylko z jednego "buildu" broni.

5. Gdzie są jakieś stacjonarnie wyrzutnie czy działa, jak na przykład w Bf5?

6. Strzelanie z broni jest w miarę ok, chociaż moim zdaniem za dużo trzeba władować kul wrogowi żeby padł. Wolałbym krótszy TTK.

7. Helikopterami transportowymi się całkiem przyjemnie lata, ale mimo latania nisko nad ziemią miałem bardzo często "lock" na sobie, więc większość mojego czasu latania polegała na #!$%@? przed pociskami. Nie wiem, może to i dobrze.

8. Dużo ludzi narzeka na movement, że za szybki. Na pewno trzeba usunąć te bunny hopy. Często podczas biegu gdy chciałem się zatrzymać przy krzakach, zamiast tego robił mi wślizg. Dla mnie movement ok.

9. W tunelach jest za ciemno. Jak raz wjechałem czołgiem to miałem problem żeby wyjechać.

10. Odrzutowce powinny mieć bomby.

11. Nie wiem jak ma w finalnej wersji wyglądać system punktów. W BF5, pracowałeś na cały zespół swoimi punktami. Mogliście za to kupić ostrzał artyleryjski, a tutaj nic. Widzę tylko ile mam killi, a mój wkład np w przejmowaniu punktów nie jest nagradzany. Zobaczymy w finalnej wersji.

12. Tornado ok, ale w sumie nie wiem po co ono jest. Chyba żeby se tylko polatać, i żeby ładnie wyglądało bo wpływu na rozgrywkę to nie ma żadnego.

13. Medyk który ma pistolet którymi leczy sojuszników to żart. Nie można było zrobić normalnych apteczek rzucanych jak w poprzednich wersjach?

14. Robopies jest bezużyteczny. Tylko zdradzał twoją pozycję. Nawet nie dało się nim sterować w becie.

15. Ten system pokazywania zabić w sensie X zabił Y, jest tak zrobiony od niechcenia że aż żal. Cały tekst biały nawet nie wiadomo która drużyna zabiła kogo. Nie można było tego chociaż pokolorować jak w poprzednich częściach?

16. Liczę na trochę lepszą optymalizację w finalnej wersji gry.

17. Dużo bugów, ale o tym nie ma co się rozpisywać. Wiadomo - do naprawy.

18. Do tej pory nie wiem jak działa system osobistego zrzutu pojazdów, Rangera itd? Jest jakiś cooldown na to? Czy jakieś punkt trzeba zdobyć? Mało przejrzyste to.

19. Niby 128 graczy, a nie było tego czuć w ogóle.

20. Czemu w czołgu nie mogę sobie włączyć radia? ( _)

21. Plusem jest to że często mogłem wybrać pojazd przy respawnie. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Czy ludzie mają blokowane pojazdy jak za często je wybierają czy co. Jak wiecie to napiszcie.

22. Coś czego bardzo nie lubię w grach - niedolatujące pociski. Czyli pociski np z machine guna, które znikają po pokonaniu jakiegoś dystansu. Widzę typa na spadochronie ale nie wiem czy jest sens w niego strzelać bo pociski mogą nie dolecieć do niego.

23. Ta linka do przyciągania - obawiałem się tego ale jest całkiem spoko.

24. Dźwięk w grze bardzo słaby. Nie słyszałem dźwięku helikoptera który mnie zabił, a był dosłownie za mną. Po za tym strzały to jakieś takie bzyknięcia. Brakuję jakiegoś reverbu w tych wystrzałach. Słychać najczęściej tylko to co dzieje się obok ciebie. Jak gdzieś dalej są jakieś strzały czołgu czy wybuchy to w zasadzie nie słychać.

25. Podoba mi się że granaty wybuchają szybciej niż w V, i nie ma żadnego wskaźnika że ktoś w nas nim rzucił. W V ciężko było kogoś zabić z granata bo łatwo było przed nimi uciec.

26. Musi być więcej amunicji, i możliwość jej uzupełniania. Także np gadżetów typu C4.

Jako fan serii od 1942 - grę chyba kupię, ale dopiero po premierze ale zobaczę ile naprawili przez ten czas.

To tyle ode mnie. Jak macie jakieś komentarze do wpisu to piszcie.
plusbear - #battlefield2042 #battlefield

Kilka przemyśleń po becie.

1. Zespoły ...
  • 5
Zmiana dodatków broni w locie jest ok, chociaż ja i tak korzystałem tylko z jednego "buildu" broni


@plusbear: Dla mnie fajnie działało gdy wpierw musiałem wytłuc wrogów na dachy, a potem snajpić do biedaków na ziemi

Strzelanie z broni jest w miarę ok, chociaż moim zdaniem za dużo trzeba władować kul wrogowi żeby padł. Wolałbym krótszy TTK


Krótszy TTK? Obecnie jest krótki, albo to kwestia tego, że grałem na realnym 500ms