Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 115
Ale mnie denerwuje obecne tu deprecjonowanie piłkarzy San Marino. Śmianie się hehe piekarze, na jutro do roboty. Ja tam widzę ludzi z pasją. Ludzi, którzy mieli wystarczającą ilość motywacji by połączyć normalne życie z reprezentacją, treningami, wyjazdami. Którzy robią coś ciekawego w życiu i jest do dla nich niezwykła przygoda której pewnie większość ludzi ich wyśmiewających nigdy nie przeżyje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę ich starania, zostawiane na boisku serce. Coś co kocham w sporcie, coś za co pokochałem piłkę. Wielkie uznanie dla tych panów. A ci co oglądają piłkę od święta i oglądają mecze dla show dupa cicho bo nie do końca rozumiecie o co chodzi w sporcie.
#mecz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 1
@Merdarion_PL tak samo mówili np. O Giblartarze, który w Lidze Narodów ograł Mołdawie. Ja z chęcią zobaczyłbym np. remis San Marino z Wegrami lub Albania i wtedy byłby to niesamowity suksces dla tych piłkarzy i cieszyliby się jakby wygrali mistrzostwa :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Merdarion_PL wiem. Takie komentarze jak powyżej przypominaja mi o tym projekcie Super Ligi, bo największe potęgi piłkarskie chciały grać tylko ze sobą na najwyzszym poziomie. I gdyby tak było to niewidzielibysmy porażki Realu i Barcy z zespołami "3 ligi europejskiej". Podobnie jak Legia zremisowała z Realem a potem strzelanina z Borussia. To jest piękno piłki, gdy teoretycznie slabsza druzyna wygrywa z gigantem.
  • Odpowiedz
@Dariel: zresztą według tej samej logiki można by było oczekiwać by najlepsze reprezentacje jechały z automatu na te duże turnieje i o miejsce biły się tylko średnie reprezentacje jak Polska, Węgry, Norwegia. Tymczasem Włochy w 2018 nie były na mundialu bo przegrały baraże z Szwecją. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To też było marnowanie czasu profesjonalistów? Holandia która nie była na Euro 2016 i wspomnianym mundialu. Pomysł
  • Odpowiedz
@PeterGosling Jeśli o mnie chodzi personalnie to jestem zwolennikiem 16 drużynowej Ligi Mistrzów, w której grają tylko sami mistrzowie krajowi, plus obrońca tytułu i zwycięzca Ligi Europy. Piłka nożna jest obecnie przekomercjalizowana, nie łączyłbym tego z wprowadzeniem do Europy preeliminacji, które to odbywają się w niemal każdej analogicznej federacji, w sumie to nie odbywają się jedynie w Ameryce Południowej, ale to dlatego, że tam zrzeszonych jest jedynie 10 państw.
  • Odpowiedz