Wpis z mikrobloga

Mam jedno pomieszczenie w domu które jest wyraźnie chłodniejsze niż reszta (znajduje się nad garażem). Chciałbym je dogrzewać w nocy za pomocą jakiegoś grzejnika, żeby nie włączać niepotrzebnie pieca który ogrzewa cały dom.
Polecicie jakieś konkretne rozwiązania? Grzejnik olejowy? Konwektorkwy? Coś jeszcze innego? Zależy mi na w miarę niskiej mocy, pokój ma około 18m2 i grzejnik miałby chodzić całą noc na niskiej mocy (z 500w? Absolutnie nie chcę przegrzewać pokoju w którym śpi bombelek)

#budujzwykopem
#remontujzwykopem
  • 26
mam podobny układ i chyba założę jeszcze w tym roku klimę żeby dogrzewać lekko w zimie a w lecie będzie z tego pokoju chlodzić lekko poddasze. Obecnie dogrzewam sporadycznie ten pokój małym kaloryferem elektrycznym, jakiś najtańsze byle co z castoramy.
@robertx: Jak będziesz grzał jakimkolwiek grzejnikiem elektrycznym to praktycznie nie będzie różnicy liczy się tylko moc bo one mają praktycznie tą samą wydajność i nie ważne jest czy to olejowy czy farelka (no farelka nieco więcej mocy zużyje ze względu na wiatrak) jedyna różnica to jest tempo jak szybko temperatura zostanie oddana do otoczenia. Np. farelka szybciej spowoduje, że całe pomieszczenie będzie miała równą temperaturę bo powoduje ruch powietrza i szybsze
@robertx: kup jakiś olejowy, moc możesz podzielić na pół bo są dwa przełączniki a dodatkowo masz termostat który reguluje temperaturę no i jest w miarę bezpieczny przy dziecku
I na tym pokrętle ustawie plus minus na 1/4 to będzie mi utrzymywał temperature taka jaka jest obecnie w pomieszczeniu. Jak temperatura spadnie to się włączy grzejąc z pełną mocą dopóki temperatura się nie podniesie poczym się wyłączy. Dobrze rozumiem?


@robertx:
tak
nie mają termostatów, a jedynie coś takiego jak "płynna regulacja" a to chyba nie to


@robertx:
to to samo

konwektor średnio, bo w środku są rozgrzane do czerwoności spirale grzejne

nakryje w ramach zabawy albo niechcący i może być niebezpiecznie

@PanKracy582: Jasne. Zaraz podjadę do MM zobaczę co z olejowych mają na stanie. Mam kartę do wykorzystania w tym sklepie i niedługo mi minie termin realizacji dlatego tak tego sklepu się trzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@VaultDweller: mam docieplony styropianem ale zimno idzie po ścianie zewnętrznej. Mam taki fragment którego nie mam jak ocieplić bo drzwi nie zamknę garażowych i przez to wychładza się cała ściana a od niej cały pokój. Nic lepszego niż wymiana bramy garażowej na porządną i ocieplaną nie wymyślę
@VaultDweller: @robertx czyli teraz chcesz zainwestować w piec lub coś w tym rodzaju, dodatkowo płacić za paliwo przez cały sezon. Kalkulator i policz ile cię to wyniesie, bo może jednak taniej wyjdzie ocieplenie. No i to ci już zostanie na lata.
@robertx: to czego pytasz, jak już kupiłeś ;) no i jak masz prąd za free, to tym bardziej po co pytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z doświadczenia wiem, że garaż umieszczony w budynku mieszkalnym warto ocieplić, bo jakich byś drzwi nie zamontował, to one nie są szczelne.
@justypl: Teraz już kupiłem. Przed chwilą wyszedłem ze sklepu po tym jak Mirki wyżej doradziły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam garaż jak wyżej pisałem mam docieplony, problemem jest sama ściana na której są drzwi, jest fragment którego nie mogę ocieplić bo nie zamknę drzwi