Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#covidowewalypis nr 69. Tagi atencyjne: #neuropa #4konserwy #covid19 #sarscov2 #2019ncov #koronawirus #bekazpisu #arogancjawladzy #zamordyzm

PiS kolejny raz wykorzystuje służby sanitarne do ograniczania wolności zgromadzeń.

Nie mogę jednak obojętnie przejść obok faktu, że cierpią na tym środowiska, które przykładały regularnie rękę do tego by PiS w ten sposób mógł działać. KO poparło specustawy covidowe. KO dostało p...ca gdy PiS powiedział, że żadnych przepustek sanitarnych nie będzie. Ich autorytety, ramiona medialne i wyborcy pisali peany obrzydliwości jak należy upodlić nieszczepionych, odbierać im smak życia (Wyborcza) i czekali na radykalne rozwiązania u nas (Martyna Jaszczołt, Konrad Piasecki), a teraz robią Pikachu face.

Jeżeli więc chodzi o taki mój totalnie prywatny stosunek to dobrze wam tak popaprańcy zamordystyczni i serdeczny uj wam w dupę.

Mimo to będę bronił waszego prawa do zgromadzeń. Gdy podstawowe prawa i wolności obywatelskie są łamane, wypada wznieść się ponad osobiste urazy. Choć od większości z was tego nie dostanę, gdy będę tego potrzebował. Jednak zrobię to, bo tu chodzi o pewne zasady.

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/manifestacja-na-placu-zamkowym-w-warszawie-sanepid-wydal-opinie/29eyser
Qba1996 - #covidowewalypis nr 69. Tagi atencyjne: #neuropa #4konserwy #covid19 #sarsc...

źródło: comment_1633778321UXXwGNOf0bezlAcmC0H6Ks.jpg

Pobierz
  • 8
@Qba1996: Okres strajków dotyczących aborcji był idealną chwilą na zjednoczenie się ludzi przeciwko różnym absurdom pisowskim, ale komuś było to nie w smak i np lempart darła ryja, że nie chce na protestach antyszczepionkowców, a Tanajno, który próbował coś takiego zorganizować został zakrzyczany i wyśmiany. Może tym razem te dzbany z lewej strony sceny politycznej coś zrozumieją i przestaną się dawać rozgrywać karakańskim divide et impera na poziomie przedszkola
@Stallion45: Pomijając rażący absurd, że twarzą polskich kobiet (tu tez zresztą nadużycie, bo aborcja to temat który dzieli również same kobiety) miałaby być radykalna feministka i lesbijka, to tak złożony i kontrowersyjny temat jak aborcja zawsze będzie bardziej dzielił niż jednoczył. Zwłaszcza w umiarkowanie bo umiarkowanie, ale ciągle konserwatywnym (a na tle zlewaczałego Zachodu bardzo konserwatywnym) społeczeństwie polskim.
@surowageneracja: No ja w październiku 2020 nie widziałem początkowo podziałów, a zjednoczenie. Nie jest też tajemnicą, że wielu uczestników protestów, w tym ja poszło tam nie tylko z powodu aborcji, ale też ogólnej frustracji spowodowanej covidiozą. No ale później ktoś zadbał, by antycovidowców utożsamić z katolami prawakami i mizoginami i wszystko szlag trafił
@surowageneracja: Prawda, przy czym mam wrażenie, że jest tak tylko na płaszczyźnie polityki centralnej. Znam bardzo wiele osób o sympatiach lewicowych, sam mam w wielu kwestiach lewicujące poglądy i wiem, że ci ludzie plują na covidozę, no ale to ci bystrzejsi, bo lewicowcy z wykopu zrobiliby i poparli wszystko, co im tylko wierchuszka powie. Fajną akcją wydaje się PJJ tego prezydenta Siemianowic, pozostaje trzymać kciuki by znów ktoś tego nie #!$%@?ł