Wpis z mikrobloga

Siema, mam problem z internetem. Chodzi o to, że kupiłem nowego laptopa, pierwsze uruchomienie wszystko cacy. Strony internetowe wszystkie działają, netflix, youtube przeglądarkowa wersja discorda, ale gdy chcę coś pobrać natychmiastowo wyskakuje błąd sieci. W każdym większym pliku jaki pobierałem wyskakuje błąd sieci. Steam się aktualizuje i też mówi, że brak połączenia z internetem. Sterowniki z aplikacji geforce wyświetlają pod koniec pobierania brak sieci. Proszę o pomoc.
#komputery #informatyka #internet
  • 18
@Keitov: Edit: Sciągnąłem plik ważący 80Mb poprzez ciągłe wznawianie pobierania tego pliku, co około sekundę rozłączało i musiałem to wznawiać, aż do pełnego pobrania. Karta sieciowa w tym laptopie to INTEL WIFI 6 AX201 160Mhz
błąd sieci.


@Keitov: Jak laptop łączy się z siecią? Czy pobierasz przez przeglądarkę/może ją zmień. Czy problem występuje też jak pobierasz np jakimś downloaderem, a nie przeglądarką. Czy na innym kompie na tym samym internecie tak samo podłączonym to samo.....
Jak już piszecie, że jest problem ,podawajcie więcej danych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Keitov: wejdź w menedżer urządzeń, usuń (odinstaluj) kartę sieciową i zrób restart, dodaj sieć od nowa. Możesz też w międzyczasie zrestartować swój router. Od tego zacznij.
Jak dalej będzie problem, to możliwe że musisz pokombinować z ustawieniami zaawansowanymi karty (też przez menedżer urządzeń). Próbowałeś ściągnąć sterownik od producenta, czy Windows sobie sam pobierał?
@thority: sterowniki wszystkie pokazuja ze aktualne, malware niezbyt bo dopiero co pierwszy raz go uruchomilem, pingnołem i nic nie zrywa (okolo 40 ms)
@makrofag74: laptop laczy sie przez wifi hotspotem z mojego telefonu, problem nie jest tylko w przegladarce bo discord/steam nie lacza sie z nia kiedy np ogladam yt i na yt wszystko w porzadku, na innym kompie wszystko jest git i smiga tak jak powinno
@Odczuwam_Dysonans: odinstalowałem kartę sieciową, zrobiłem restart i nic. Sterowniki mi się pobrały (o dziwo całe 25Mb bez wyrzucenia błędu sieci, a gdy pobierałem 10Mb musiałem kilka razy wznawiać) zainstalowałem je i nadal nic. Dla przykładu aktualizacja steam pokazuje 90,520, pobiera się do pewnej losowej ilości (za każdym razem innej) a następnie zeruje postęp, robi to kilka razy zanim nie wyświetli błędu o tym, że aplikacja musi być w trybie online.
@makrofag74: tak zrobiłem i gdy przerywa pobieranie pliku z przeglądarki i wyświetla się komunikat "niepowodzenie-błąd sieci" to czasem ping leci trochę do góry, a czasem zostaje na normalnym poziomie.
Błąd chyba jest karty wifi w laptopie. Poszukaj na google pod hasłem "intel wifi 6 ax201 keeps disconnecting" - sporo ludzi ma ten sam problem (może ktoś już go rozwiązał)
Albo znajdziesz na Google jakieś rozwiązanie, albo na linuxa przejdziesz albo kupisz karte na usb, albo postawisz router/ap a nie hotspot z telefonu (może się karty nie dogadują)...¯\_(ツ)_/¯
@Keitov: ale jak robisz np "ping onet.pl -t" (terminujesz ctrl+x) to nie ma opcji, musi ci coś pokazać jak rwie ściąganie.
Na początek wyłącz bluetooth, jeśli masz sieć na 2,4GHz to może ją zakłócać.
Jeśli nic się nie zmieni, to dawaj w menedżerze zadań dwuklik na kartę -> zaawansowane i tutaj najlepiej jakbyś pokazał listę pozycji, prawdopodobnie interesuje cię coś w stylu "operational mode", gdzieś też będzie opcja od zmiany 5/2,4GHz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Keitov: dziwnie to podzielili w sumie, ale zerknij jeszcze na tą szybkość w stanie połączenia, na ile się spina? Możesz spróbować na początek dać to 802.11ac, jak nic się nie zmienia to 802.11n. Możesz też spróbować zmienić pasmo preferowane na 2,4GHz, chociaż w sumie dobrze byłoby ustalić jaki masz router i czy łączysz się do sieci na 2,4 czy na 5GHz.