Wpis z mikrobloga

Uprawia ktoś z wykopowiczów kukurydzę cukrową na kolby ? Zastanawiam się nad poszerzeniem produktów z gospodarstwa i zacząć uprawiać tego typu gatunek. Wiem że jest to dość kosztochłonna uprawa ze względu na zwiększenie ochrony przeciw grzybowi i omacnicy i oczywiście nawożenia. Jak kształtuje się zbyt na tego typu produkt i oczywiście jak z ceną pojedynczej kolby ? Sprzedaż prowadzona by była bezpośrednio z gospodarstwa, na okolicznym bazarku i giełda. #rolnictwo #warzywa #ogrodnictwo
  • 6
@Stormweaver Raczej ręcznie, wiem że można wynająć kombajn który zbierałby kolby ale na Lubelszczyźnie wątpię żeby ktoś miał a na pewno nie w mojej okolicy. Poza tym na początek spróbowałbym tak z 20 arów przeznaczyć żeby zobaczyć jak to się przyjmie i czy będzie ogólnie chęć zakupu przez ludzi w moim regionie. Zawsze to jakieś doświadczenie.
@dziecielinapala To chyba masz na myśli zwykły kombajn z przystawką do kukurydzy, ale takiego który zrywa same kolby bez rozdzielania na ziarno to rzadkość, nawet nie ma ogłoszeń z naszego regionu żeby ktoś usługi taką maszyną świadczył.