Wpis z mikrobloga

@KONONOWlCZ: w pierwszej kolejności odrzucasz Play. Później sprawdzasz jak jest u Ciebie z zasięgiem różnych sieci. Ja polecam Orange na kartę, bo możesz wykupić ważność konta na rok i pakiety SMS-ów, minut i GB. W Satelu przydaje się cały zestaw. Są karty dedykowane do central alarmowych, ale ja się z takimi nie spotkałem i nie wiem w czym są lepsze od zwykłej SIM.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: orange teraz testuję, ogólnie sam mam orange i jest git pod każdym względem, ale abonament.
Na kartę 30 zika za nielimitowane smsy miesięcznie to trochę drogo w porównaniu do konkurencji. Chyba, że lipnie szukam, ale te regulaminy i oferty chyba celowo są tak poukrywane XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
w pierwszej kolejności odrzucasz Play.

Później...

@inko-gnito: Z ciekawości - są jakieś problemy z kartami akurat tego operatora w tego typu "autonomicznych" urządzeniach?
  • Odpowiedz
@mp107: znajomy, który zajmuje się alarmami, odradzał mi Play. Podobno łapie sygnał z różnych nadajników i mogą być problemy z łącznością, gdy będzie zmieniał nadajnik.
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: nie ustawiaj za wielu powiadomień, bo zwariujesz od tego. Pamiętaj, że to jest system jednokanałowy, czyli najpierw wyśle SMS-a, później pójdzie PUSH, później zadzwoni. Następnie pójdzie SMS na drugi numer, PUSH na drugi numer, zadzwoni na drugi numer. W czasie wykonywania tych operacji nie dasz rady nic zrobić przez aplikację, nie rozlaczysz alarmu.
Jeszcze w temacie opłat, to w Orange zapłacisz tylko kilka złotych za konto ważne rok i 5zl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inko-gnito: Dzięki za informację. Z drugiej strony wiem, że w Play w kontakcie z biurem obsługi klienta można poprosić o całkowite wyłączenie roamingu krajowego. Ale nie jestem pewien, czy jest ono na pewno na stałe - czy może dojść do sytuacji, w której sami to przywrócą. Ale jeśli mogłoby to być problematyczne - szczególnie w domyślnie bezobsługowym urządzeniu - to faktycznie może lepiej tego uniknąć.
  • Odpowiedz