Wpis z mikrobloga

Opuszczony Kościół Jana Chrzciciela w Slebech.Takiej ilosci opuszczonych kościołów z jaka mozna spotkac sie w Anglii i Walii to chyba nigdzie indziej nie zobaczymy. W Slebech w hrabstwie Pembrokeshire w Walii, znajduje sie taki oto opuszczony przybytek Pański, który w rodzimym folklorze nosil nazwe ,,kościół diabla". Otoz zwiazana jest z tym pewna legenda. Lokalnie zyjaca rodzina zostala schwytana na goracym uczynku podczas kradziezy ołowiu z poprzedniego kosciola znajdujacego sie na tym samym miejscu. Za kare zostali przymuszeni do pracy przy budowie nad nową swiatynia(na zdjeciu). Wraz z zaprzyjaznionym architektem wybudowano swiatynie umyślnie w odwroconym szyku w taki sposob ze tył zamieniono z przodem. Ludzie po czasie zdali sobie sprawe, ze oddaja czesc diabłu a nie Bogu. W rzeczywistosci kosciol zdekonsekrowano w 1990 r z powodu zapadajacej sie pod nim ziemi. Tak czy siak, robi wrazenie sam fakt ze kosciol typu katedra, stoi sobie jak wiele innych i jest frajda dla urban exploration. W ten wikend bede w pembrokeshire jesli uda mi sie, to go odwiedze. #creepy #walia #historia #ciekawostki #uk
teflonzpatelnimismakuje - Opuszczony Kościół Jana Chrzciciela w Slebech.Takiej ilosci...

źródło: comment_1633492276uVASvGi0FVH7w4PSB1EQtc.jpg

Pobierz
  • 20
@teflon_z_patelni_mi_smakuje

wybudowano swiatynie umyślnie w odwroconym szyku w taki sposob ze tył zamieniono z przodem. Ludzie po czasie zdali sobie sprawe, ze oddaja czesc diabłu a nie Bogu.


Odwrócony szyk czy nie, na jedno wychodzi. To kościół baptystów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wraz z zaprzyjaznionym architektem wybudowano swiatynie umyślnie w odwroconym szyku w taki sposob ze tył zamieniono z przodem. Ludzie po czasie zdali sobie sprawe, ze oddaja czesc diabłu a nie Bogu.


@teflon_z_patelni_mi_smakuje: jakieś źródło? Kościół jest nakierowany ołtarzem na północny wschód. Normalnie kościoły budowano z ołtarzem w kierunku wschodnim więc przesunięcie nie jest duże.
@HonyszkeKojok: chetnie zobacyzlby liste takich kosciolow. W Anglii jest mowa o tysiacach :) wiekszosc przekonwertowana na domy meiszkalne, tak kosciol w ktorym sie meiszka, czesto sa to apartamenty o wartosci kilku milionow z rozetami w scianach i dzwonnicami, nawami bocznymi z ktorych robi sie pokoje. Ja w swoim miescie moge Ci na luzie 20 pokazac :P ktore nie sluza pierwotnemu przeznaczeniu, wiec to jest mowa o takiej skali :P. Nie o