Wpis z mikrobloga

Na pierwszy komputer lepiej wybrać macbooka czy maca mini?
Na plus dla macbooka to mobilność jak to z laptopem i chyba łatwiejsza odsprzedaż
Natomiast mac mini niższa cena, możliwość podłączenia swojej klawiatury, monitora (nie mówię, że do macbooka się nie da, ale wygodniej)
Komputer będzie używany jedynie w domu (no chyba, że będę jechał na jakieś wakacje to wtedy będę mógł zabrać laptopa)

#apple #macbook #macmini

wersja z 16gb ramu

  • macbook 71.2% (42)
  • mac mini 28.8% (17)

Oddanych głosów: 59

  • 7
  • Odpowiedz
@handstander: zależy co chcesz na nim robić i jaki masz budżet. Bo jak porównujesz np używanego MBP na intelu, do nowego Mini na M1, to po stokroć bardziej opłaca się brać mini. To nie jest tak, że na pierwszy bardziej opłaca się brać X, a potem Y. Na pierwszy warto po prostu nie brać najdroższego modelu jaki jest.

Macbooka możesz sobie bez problemu podpiąć jednym kablem do monitora, zewnętrzne peryferia po
  • Odpowiedz
@chianski: z tego co widzę, to twój głos i tak by nic nie zmienił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Nie_znany: Budżet mam na tego i na tego, w wersji 16/512GB, mowa tutaj oczywiście o Apple M1.
No ogólnie można podpiąć, ale kładąc gdzieś obok tego macbooka podłączonego do monitora, do tego obok klawiatura, myszka to więcej miejsca mi zajmie niż obecny PC, a chcę od tego uciec.
  • Odpowiedz
@handstander: prawda, mini będzie łatwiej ustawić na małym biurku z monitorem, niż macbooka obok tegoż monitora. Ale zawsze możesz poszperać na reddicie r/macsetups zobaczyć jak ludzie sobie organizują przestrzeń. Nie zawsze musisz mieć tego laptopa rozłożonego obok, czasem jakiś stojak albo uchwyt za monitorem i prawie nie widać laptopa.
  • Odpowiedz
@handstander: Jeśli jesteś pewny, że będziesz używał tego kompa tylko w domu, to po co brać laptopa - mini wystarczy.
Z drugiej strony, jesteś faktycznie pewny, że nie będzie sytuacji, gdzie będziesz potrzebował gdzieś zabrać tego kompa?
  • Odpowiedz