Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam. Chcę ocieplić stary dom parterowy z 1918 roku. Ściany ocieplone, zaś strop nie jest w ogóle ocieplony i większość ciepła ucieka przez dach. Udało mi się wyrwać 90m² wełny ursa 220 0.35 po 55 złotych za jedną rolkę i chciałbym ocieplić strop. Strop jest drewniany i nie mam pojęcia jak to ocieplić. Położyć wełnę luzem? Oczywiście na strych w ogóle nie wchodzę, więc nie chciałbym robić dodatkowej podłogi. Co powinno się dawać pod wełna i nad wełna? Dodam, że dach jest bez membrany, przybity do łat. Nie chcę, żeby po jakimś czasie wełna straciła właściwości, albo belki zaczną gnić. Myślę, żeby położyc najpierw czarna folię budowlaną, potem wełna, a na wierzch folia paroprzepuszczalna. Co byście zrobili na moim miejscu?
#remontujzwykopem #budownictwo #ocieplenie
  • 16
@carumus1
Podobną sytuację miałem u siebie między piętrem a strychem. Rozwiązaniem były sufity podwieszane. Stary sufit został zerwany aż do belek. Między nimi została położona wełna, a później kolejna warstwa na zakładkę. W ten sposób zakryło też belki. Niestety straciłem prawie 10 cm na wysokości, ale ciepło nie ucieka przez strop.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carumus1: @lobo dobrze mówi. Podłoga strychu > paroizolacja (od biedy czarna folia budowlana tylko ważne zeby żadnych przerw i dziur nie było) > wełna > (najlepiej kilka cm przerwy) > folia paroprzepuszczalna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grap: niestety nie pozwolę na to, gdyż wszystkie pomieszczenia są wykończone ^^ więc pozostaje tylko ocieplenie stropu od zewnątrz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poldek0000: @lobo: jak będą dziury czy szpary to chcę zakleić taśmą siga. Co do przerwy to przerwa ma być między rolkami wełny czy między wełną, a paro? Najwyżej na wełnie położę cienkie drewniane listwy i zrobię odstęp co kilkanaście centymetrów i na to rzucę folię, żeby nie stykała się z wełną. Nie mam innego pomysłu i też nie chcę mocno obciążyć sufit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carumus1: dowolna taśma do paroizolacji (byle nie ta do pakowania czy MacGyver).
Przerwa ma byc między wełna a folią paroprzepuszczalna (PP), moga być listewki na przerwę, zwróć uwagę która strona położysz ta folię PP żeby transportowała wodę do dachu a nie do wełny ( ͡ ͜ʖ ͡).
@Poldek0000: @Poldek0000: @lobo: Podepne się pod opa. Ja chce zrobić ocieplenie starego drewnianego domu, chce to po kosztach zrobić ale żeby było dobrze. Mirkowie, czyli na ścianę z belek przybijam łaty grube na grubość wełny, łaty w pionie. Wypełniam między łatami wełną. Robi się płaska tafla łat i wełny. Do łat teraz przypinam membrane paroprzepuszczalną. Następnie przykręcam do łat listewki na 1cm (będzie to dylatacja pomiędzy membraną a deskami
@lobo: no właśnie różne są opinie, jedni twierdzą że nic nie trzeba pomiędzy ścianą z belek a wełną, inni gadają o membranach i dylatacjach