Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
#zareczyny #slub #tradycja

Jutro jadę poprosić przyszłych teściów o rękę mojej dziewczyny. Mega się stresuję.
Teściowie są super, mam z nimi bardzo dobry kontakt, chcę ich poinformować o swoich najbliższych planach.

Moja luba kiedyś mówiła mi, że chciałaby żeby to tak wyglądało.

Zaręczyny już w piątek!
Mam nadzieję, że moja przyszła żona niczego się nie domyśla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzymajcie kciuki! ʕʔ

Nigdy nie spodziewałem się, że poznam kogoś takiego. Zakochalem się! ( ʖ̯)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Coglin: ok, ale zakochałeś się kiedy? bo to mija i decyzje o ślubie podejmuje sie w wyniku chlodnej kalkulacji a nie zakochania
zakochany mezczyzna powinien ruchać s nie żenić się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Chrzonszcz: zakochałem się jakieś dwa lata temu i kurde nie chce minąć ()
Myślę że wspólne mieszkanie, aktualnie wspólna budowa domu, wspólne finanse, generalnie wspólne i spójne plany na przyszłość spełniają kryteria "chłodnej kalkulacji"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rabusek: jak się ma prawie 30stkę na karku i określone cele w życiu i ktoś te cele w 100% akceptuje i powiela- wtedy czas nie gra roli.
  • Odpowiedz
@Coglin: Wiem że piszesz że różowa tak sobie wymarzyła, ale ja osobiście nie byłabym zadowolona z tego że mój partner pyta się moich rodziców o rękę ich córki. Niby tak się przyjęło, i taka jest tradycja, ale kurde z jakiej paki to rodzice są wcześniej konsultowani niż partnerka?

Oczywiście życzę żeby wszystko ułożyło się po myśli, tak tylko swoje dwa grosze dorzucam (ʘʘ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Okoproroka:
Poczytałem w internetach i jestem trochę w szoku bo wiele osób ma takie samo zdanie jak Ty.
W naszym przypadku co prawda zaręczyny to formalność i wiem jaka będzie odpowiedź na to "magiczne pytanie" i nie spodziewam się innej.
Jutrzejsza wizyta u rodziców mojej lubej to może nie "proszenie o rękę córki" tylko bardziej informacja o moich planach i przy okazji zaproszenie na wspólny obiad - niespodziankę (o którym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Coglin: Proszenie rodziców dziewczyny o reke to cringe. Troche jak handel paprotki za posag. Co innego jak juz sie oswiadczyles i ich tylko wspólnie informujecie w czasie fajnego obiadu czy innego rodzinnego spędu.
  • Odpowiedz
@Coglin: nie rób tego ziom, najpierw oświadczyny sam na sam z dziewczyną, a jak powie ,,tak" to dopiero wtedy możesz pojechać z kwiatami i flachą do rodziców "poprosić" o rękę córki :) nie wyobrażam sobie oświadczyn przy rodzicach, serio XD
  • Odpowiedz
@Coglin a nie myślałeś o odwróceniu kolejności?
Najpierw poproś o rękę dziewczynę, a potem razem jedźcie do teściów, kup kwiaty dla mamy, jakies alko dla ojca i powiedz ze postanowiles poprosić o rękę, dziewczyna się juz zgodzila i ze byloby wam milo gdybyście dostali ich błogosławieństwo. Moj ojciec byl mega obrażony na mojego narzeczonego że go nie poprosił o zgodę (ani przed, ani po zaręczynach), ale z kolei gdyby go poprosił
  • Odpowiedz