Wpis z mikrobloga

Mam dwa pytania:
1. Mam duży form - jest to modal z ustawieniami aplikacji. Form nie ma skomplikowanej logiki, ale ma sporo opcji ustawień tzn. Notifications, timeLimits etc. - wiadomo zależnie od aplikacji. Form ma odpowiadać za update state.Configu w Reduxie

State.Config siedzi sobie w reduxie. Chcę żeby każdy onchange na inpucie,checboxie etc, powodował updateConfigSTATE w reduxie.

Są jakieś biblioteki, albo proste rozwiązania pod do ? a jesli nie, to jak najlepiej żeby to wyglądało.

ControllForm z onchange i przekazywanie do jednej funkcji onChange - e.target.name + value i odpalanie Reducera ?
Czy takie rozwiązanie to nie nobowskie klepanie gównoCodu ?

2. hooki - a raczej customHooki. Zawsze powinny nieść za sobą możliwość "reusable" / ponownego użycia?
Czy mogę je traktować jako nośnik logiki. Np stworzyć customHook z kilkoma funkcjami ktore zwracają jakąś wartość z logiki.
Np. czytają coś ze state i wypluwają gotowy wynik.

Pytam bo wtedy mógłbym komponenty zrobić bardziej czyste - Mogłyby posiadać w większości warstwę View, a całą logikę mógłbym wstawić w taki Hook.

Nie używam StyledComponents. Ale jeśli używałbym + dodał logikę do componentu to taki component wygląda jak gówno - za przeproszeniem. Długi jak wiadomo co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#react #redux #programowanie #javascript
  • 7
ControllForm z onchange i przekazywanie do jednej funkcji onChange - e.target.name + value i odpalanie Reducera ?

Czy takie rozwiązanie to nie nobowskie klepanie gównoCodu ?


@NiewzruszonaMasa: jeden rabin powie tak, drugi powie nie, jak ktoś Ci mówi, ze takie podejście jest zawsze złe to nie ma racji, tak samo jak Ci którzy wrzucają biblioteki do obsługi formularzy, zeby zrobić jeden formularz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Dreszczyk: @Sheppard28: @lobo: Sprawdzę tego hook-forma. Mam natomiast jeszcze pytanie organizacyjne. Jestem amatorem. Miałem jakąś tam przygodę w programowaniu w javie komercyjnie - ale lata temu, dodatkowo mała firma, trochę taki januszex.

To normalne że research zajmuje mi tyle czasu ? Pisze sobie jakieś tam projekciki, lub trochę większe projekty by poznać reacta. Nowe rzeczy wiadomo - idzie wolno, bo sama teoria + przeczytanie dokumentacji zajmuje trochę czasu.

Nie
@NiewzruszonaMasa: Powiem ci tak, ja mam w programowaniu ponad 11 lat doświadczenia i przy niektórych rzeczach potrzebuję z dzień-dwa(czasem dłużej, często jakieś PoC się strzeli zupełnie przed) powalczyć z dokumentacją podyskutować z innymi devami przemyśleć sprawę i zaprojektować przynajmniej z grubsza jakiś plan. Uważam że jest to znacznie lepsze podejście niż kodowanie na żywca bo znacznie mniej problemów się zrobi czy podejmie się złe decyzje na początku które będą kosztować później.
@lobo: Problem w tym że czasem się zastanawiam czy nie kręcę się zbyt daleko od kręgu potrzebnej wiedzy. Mam tam jakiś cel - przyjmijmy to z rok żeby wejść w branżę na spokojnie ponownie, a przynajmniej spróbować. Rozminianie perfect Codu wchodzi czasem za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) - przypuszczam że w pracy też nie ma co przesadzac na ten temat.

dzięki za info :)