Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #informatyka
No hejka, wytłumaczcie mi, do czego odnoszą się BSOD dotyczące pamięci, najlepiej jak chłopowi ze wsi co komputera nie widział. Po wyszukaniu błędów wyskakiwały jakieś porady typu sterowniki, albo wymiana wadliwego sprzętu, ale jeżeli chodzi o pamięć ram, to kości są w miarę świeże. No chyba że nie chodzi o ram, to inna sprawa. BSOD które mi wyskoczyły:
kmode exception not handled, reference by pointer, thread exception not handled, i jeszcze jakiś z memory, ale tu już nie zdążyłem doczytać co konkretnie. Wywalało jeden po drugim po każdym restarcie, więc trochę strach, bo sam się na tym nie znam, a serwis drogo. Po ostatnim restarcie windows zaoferował mi przywrócenie do wersji fabrycznej, albo odinstalowanie ostatniej aktualizacji, ale jeżeli to sprzęt, to chyba nie ma sensu. Mam gdzieś chyba memtest na pendrivie, ale chętnie przyjmę rady czym jeszcze można sprawdzić sprzęt. Nie podejrzewam wirusa, skanowane windows defenderem i malvarebitesem, ale to też sprawdzę jeżeli jest jakiś lepszy darmowy program
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Leel00: aktualnie leci memtest dla pewności że kości są wporzo. Możesz mi powiedzieć, gdzie sprawdzić czy wszystko gra ze sterownikami?
  • Odpowiedz