Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do speców z działu #mechanikasamochodowa #mechanika #hamulce
mianowicie, byłem u mechanika z samochodem (siadł totalnie ręczny) i mechanik mówił że 2 zaciski z tyłu są #!$%@? i trzeba wymienić, zamówił zaciski i ogółem tam coś zaczął kombinować (panieeee na dziś będzie zrobione itp. rzeczy) czekam 3 dzień chłop nie dzwoni ani nic, potem do niego zadzwonię (bo na razie wywalone, samochód siedział sobota niedziela to mogli mieć wolne)

Ale teraz pytanie, bo robi mi z tym samochodem i koszt będzie dość duży i czy jestem w stanie coś zrobić czy po prostu muszę ponieść koszty głupoty że pojechałem do polecanego chłopa coś zrobić?
  • 29
@zapalsobiekota:
no to trzeba było sobie samemu wyczyścić, skoro to takie proste?

kupiłem auto po dziadku, pojechałem na SKP bo czułem, że nie hamuje wóz tak jak powinien, typ powiedział mi w czym problem, rozebrałem, wyczyściłem, wyszorowałem, złożyłem, wyregulowałem i mam hamulce jak żyleta

gdyby dalej było do kitu to bym dopiero kombinował i oddawał do speców ¯\_(ツ)_/¯
@zapalsobiekota to tam są linki to jeżeli w zacisku ten cały zaczep na nie jest #!$%@? z jednej i z drugiej to za jeden zacisk tak z 150-200 zł a za linkę jedną bo pewnie też ci wymieni to tak z 40-70 zł zależy jakiej firmy a robocizna to nie wiem jak tam liczy ten twój mechanik a roboczo godziny to w środku wyjąć Linke pod autem wyciągnąć ją włożyć, wyjąć założyć
no to trzeba było sobie samemu wyczyścić, skoro to takie proste?


@PanKracy582: ja się nie znam na mechanice, ojciec się zna

150-200 zł


@Mixonowacy: on mówił że 300 zł za zacisk z hurtowni, nie mówił nic o linkach, a jeśli chodzi o linkę ręcznego to mam w bagażniku jakby czasem i on o tym wie (znaczy mechanik)

Napewno poproszę go o paragon na to wszystko, może lepiej fakturę wziąć?
pamiętaj, że wyjęcie i włożenie zacisku to jeszcze dodatkowo odpowietrzanie

a jak odkręcanie i zakręcanie odpowietrznika i przewodu hamulcowego to ryzyko, że zapieczone i coś się upierniczy


@PanKracy582: ja #!$%@? co ten stary mi za głupoty gadał że to takie proste itd. i sam bym sobie to zrobił jak ja zero doświadczenia, tylko jakieś proste rzeczy robiłem, jak wymiana kół i pomagałem w poprzednim samochodzie koledze zmienić mi nagrzewnicę
ja #!$%@? co ten stary mi za głupoty gadał że to takie proste itd. i sam bym sobie to zrobił jak ja zero doświadczenia,


@zapalsobiekota:
rozebrać zacisk i zobaczyć, wyczyścić, skontrolować to pikuś

dopiero gdy odkręcasz przewód hamulcowy robi się ciężej i ryzykownie
to mógł tatko zajrzeć i zobaczyć


@PanKracy582: on jest cwany jak go nie ma, w niemczech jest i nie lubię na nim polegać wolę już przepłacić chajs niż się z nim użerać, straszny z niego choleryk i do wszystkiego się #!$%@? zamiast cokolwiek pomóc

trochę drogo ten zacisk. Znalazłby dużo taniej jakiś i miałbyś to samo.


@Mixonowacy: problem w tym że jakby powiedział że mu zajmie to dłużej niż mówił,
i wydałbyś stówkę na używkę i miałbyś farta to by działało następne parę lat, albo w zimie szlag by trafił i od nowa robota

xD


@PanKracy582: to #!$%@?, lepiej to 600 zł #!$%@?ć + robocizna, niech chłop zrobi z tym nie będę się dopierniczał, po prostu mój ojciec to gadał tak jakby gościu chciał mnie oszukać i wydoić ze mnie chajs

najbardziej mnie ciekawiło to że byłem u niego już 3
mechanik samochodowy to nie gaziarz, ja się dziwie, że cię nie odsesłał z tym problemem do gazownika


@PanKracy582: on jest "gaziarzem" mają warsztat i zajmują się gazem, wymianą butli itp.

byłem też u kolegi ojca to on mi pokręcił gałką i i tak gasł, teraz mi powiedział że reduktor #!$%@? (ten mechanik co robi z ręcznym, nie kolega ojca)