Wpis z mikrobloga

Aż się boję nieco pytać ale zaryzykuję: Mirki czy w kwocie powiedzmy około 200zł dostanę dwa głośniki które będą odpowiedzialne za nagłośnienie sali o powierzchni około 40m2, wysokość sali około 4m. Ustawione będą na "plecach" gości, na wysokości około 2,5m jeśli to ma znaczenie. Mam na myśli czy dostanę coś sensownego co posłuży parę lat, czy lepiej od razu powiększać budżet.

#audio #glosniki #dzwiek #audioboners
  • 9
@Markness: nie
Za 200zl mozesz liczyc na jeden glosnik, a potem musisz srednie i wysokotonowe sobie skombinowac i potem jeszcze zrobic zwrotnice i obudowe i to wszystko x2, a i tak nie masz o tym pojecia, wiec nic z tego nie wyjdzie
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na sile kupisz cos co sie nadaje bardziej do duzego salonu i sie zniszczy od ciaglego przeciazania
@Markness: jeżeli to ma być do domu, to nie kupisz nic dobrego o przyzwoitej jakości na lata - nawet wśród używek

Jeżeli to jakieś pomieszczenie usługowe, knajpa, warsztat, fryzjer i muzyka ma tylko plumkać w tle - to zasadniczo byle jaka używana miniwieża wystarczy, bo na jakieś typowe głośniki sufitowe/ścienne do tego typu pomieszczeń też mało
@Norskee: @L3gion: @Atreyu: @arc_tic:
Sorki, nie dopisałem: pomieszczenie usługowe. W środku około 15-20 osób i mównica z mikrofonem. To właśnie głos z mikrofonu ma być puszczony przez wspomniane głośniki więc nie musi to być jakość na bardzo wysokim poziomie. Z jaką kwotą powinienem się więc liczyć?
@arc_tic: nie szukałem jeszcze. Jeśli chodzi o wzmacniacz to patrzyłem za sprzętem nastawionym na karaoke aby miało wejscie na mikrofon, odtwarzacz sd/usb i mozliwosc odtworzenia przez bluetooth.