Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis o gościu co mył auto ręcznie na myjni bezdotykowej, rozumiem oburzenie bo nie powinno się tego robić jak jest kolejka itp, ale od paru lat zauważalny jest trend na #autodetailing, ludzie patrzą czym myją auto itp, dlaczego nie powstają takie myjnie jedynie z wodą gdzie możesz spłukać a możesz myć własnymi środkami, np rezerwować sobie za opłatą miejsce na x czasu, lub taniej przyjechać i czekać aż się zwolni ? Przecież sama woda na mycie auta to grosze, np robić za 30min stanowiska 10 zł (przykład) są jakieś kruczki czemu to nie powstaje ?
#samochody #motoryzacja
l3gend - W gorących jest wpis o gościu co mył auto ręcznie na myjni bezdotykowej, roz...

źródło: comment_1633275242zr8olqsV4MA64vt2CBAlNX.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Przecież sama woda na mycie auta to grosze, np robić za 30min stanowiska 10 zł


@l3gend: ale okupacja stanowiska kosztuje. 30 min 10zł, to 20zł/1h

W ciągu godziny na normalnej myjni przeleci ci 20 klientów i każdy zostawi po dyszce

Matematykę pozostawiam tobie
  • Odpowiedz
@l3gend: Bo przyjdzie ktoś życzliwy i nasypie piachu do zbiorniczków na własne płyny. Z drugiej strony może ktoś przyjść ze swoim własnym silnie żrącym kwasem bo mu tak w internecie polecili.
  • Odpowiedz
@Atreyu: no ale chemia kosztuje też, a tu tylko woda, a co do liczb to może w jakiś większych miastach, u mnie w małym 20tys jest myjnia na myjni i nie piętami żeby była kolejka
  • Odpowiedz
@l3gend: jakby to się opłacało, to by janusze podchwycili temat

Jak ktoś chce myć szybko, jedzie na bezdotykową
Jak dokładnie to tam gdzie umyją ci ręcznie, albo robi to sam na podwórku mimo że nie wolno
  • Odpowiedz
@weller: ale to na własną odpowiedzialność bym zrobił, tylko dostępna woda, pianownice itp myślał byś mieć swoje, dużo ludzi tak robi co tak myje na bezdotyku
  • Odpowiedz
@l3gend: kup dzialkę za kilka mln w centrum miasta, wybuduj myjnię i calą infrastrukturę, udostepniaj za 10zł za 30min kiedy na "zwyklej" myjni w tym samym czasie zrobisz 40zł bo przewinie się 4 klientow.

Masz gotowy pomysł na biznes. Nie dziękuj
  • Odpowiedz
@l3gend: Prawdopodobnie kwestia opłacalności tak jak inni mówią. Natomiast fajnie by było i jest tam gdzieś moim cichym marzeniem stworzyć coś takiego ale są to potężne pieniądze żeby coś takiego postawić plus odpowiednie zgody wodnoprawne itp. A marzy mi się taka myjnia samoobsługowa gdzie nawet w zimie ziomki mogłyby sobie przyjechać, umyć autko na ciepłej hali, wypić u mnie kawkę, może przy okazji coś kupią z mojego sklepu, zapłacą za udostępnienie
  • Odpowiedz
@l3gend: chemia którą używa myjnia ma atesty i może zostać bezpieccznie odprowadzona do kanalizacji. Dlatego zazwyczaj jest zakaz używania własnych środków chemicznych. Zaraz by się okazało, że felgi ładnie się myje kwasem fluorowodorowym :) Ekologia po prostu. Ja myję piana olus mycie plus spłukiwanie, między pianą a spłukiwaniem rękawica z mikrofibry. Potem jadę do domu i tam się bawię formalnie nie myjąc auta. Są takie momenty na myjniach gdzie nie ma
  • Odpowiedz