Wpis z mikrobloga

Pisowska propaganda połapała się, że zdjęcia dzieci z Michałowa poszły w Polskę, a co prawda Polacy często mówią nieświadomie językiem nazizmu (jak pan Jourdain prozą), ale na wywożenie dwulatków do lasu nie są gotowi. Zatem testują nowy spin:

Fotografka tym dzieciom dała jedzenie! Jak zwierzętom w ZOO! Rozumiecie, zupełnie jak zwierzętom! Przez kordon podała! Jak zwierzętom! Dzieciom! (Dorosłym Straż Graniczna nie pozwalała podejść - czy komuś jeszcze przekazywanie jedzenia przez małe dzieci rodzicom wobec uzbrojonych ludzi uniemożliwiających pomoc kojarzy się tak jak mi?).

I jeszcze jakiś nieznany mi troll mnie tam woła: https://www.wykop.pl/link/6300203/comment/

Rozumiecie, nie to jest złe, że dzieci są wywożone do podlaskiego lasu (gdzie nie, nie mają jedzenia, picia, ani schronienia, uprzejmie informuję debili, do których to nie dochodzi), ale to, że dostały jedzenie. Macie się w związku z tym tymi dziećmi nie przejmować. (Fotografka z Wyborczej żałuje, że dała się okłamać Straży Granicznej, że nie zostaną wywiezieni, i nie kupiła więcej i czegoś innego niż słodyczy).

#migranci #bialorus #michalowo #bekazpisu #bekazprawakow
  • 39
@Andreth na Litwie (w przeciwieństwie do Polski) wszystkie frakcje zrozumiały, że migracja to atak na państwo litewskie i wszyscy jadą na jednym wózku. Jak im to państwo bialorusini z ruskimi rozwalą to nici z jakiejkolwiek działalności, więc koniec końców Łukaszenka zbastował z pchaniem migrantów Litwinom bo zrozumiał, że
Pobierz patatier - @Andreth na Litwie (w przeciwieństwie do Polski) wszystkie frakcje zrozumi...
źródło: comment_16332625041KWWXC15ntCt4UwbUwTG6M.jpg
Pisowska propaganda połapała się, że zdjęcia dzieci z Michałowa poszły w Polskę, a co prawda Polacy często mówią nieświadomie językiem nazizmu (jak pan Jourdain prozą), ale na wywożenie dwulatków do lasu nie są gotowi


@Andreth: Ale bzdury :) W Polsce wielodzietne rodziny są uważane za patologię, a dzieci z nich za odpowiedzialność rodziców. I socjal w ich kierunku jest mocno krytykowany. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo u nas jest co najmniej
@Andreth: Nikt nie kazał rodzicom tych dzieci ryzykować ich życia decydując się na próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Ci ludzie nie mają absolutnie żadnego prawa znajdować się na terytorium Polski, która nie jest im kompletnie nic winna, ponieważ nie są żadnymi uchodźcami tylko turystami z prawem legalnego pobytu na Białorusi, więc ich odprowadzenie na granicę z Białorusią jest jak najbardziej uzasadnione. Poza tym podziwiam twoje dobre samopoczucie skoro odgrywając rolę pożytecznego idioty
@przeciwko78: Nie zdecydowali się na ucieczkę, tylko zwykły lot turystyczny na Białoruś, za który zapłacili grube pieniądze. A w przeciwieństwie do Ciebie wiem wystarczająco dużo o sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie, żeby mieć świadomość, że obecnie w Iraku nie dzieje się nic, co mogłoby pozwolić na uznanie ludzi opuszczających ten kraj za uchodźców (już #!$%@?ąc od faktu, że uchodźcą jest się do czasu opuszczenia pierwszego bezpiecznego państwa na drodze ucieczki).
@patatier: A odpowiedzią Polski na ten atak jest wydalenie białoruskich dyplomatów z Polski i zakaz wjazdu białoruskiego tranzytu...

Ups, tylko że nie. Handel z Białorusią idzie żwawo jak nigdy (nawet jakoś przestaliśmy zauważać przemyt papierosów od pewnego czasu, KGB szczęśliwe, bo to oni za tym stoją), białoruscy oficjale na luzie wjeżdżają do Polski, ale uga buga, wojna jest, jak nie chcesz wywożenia dzieci na śmierć do lasu toś zdrajca narodu. (Dużo
mogli złożyć wniosek o ochronę w PL ale tego nie zrobili.


@Nie-mam: Podpisali upoważnienia i potem WTEM się okazało, że wcale nie chcą. Wiarygodne bardzo. A w innym przypadku Straż Graniczna usłyszała dopiero za szóstym razem i w obecności przedstawiciela RPO, że chcą złożyć wniosek. (A tamci mówili po francusku, a nie tylko po turecku). Pewnie w ogóle prosili, żeby ich wywieźć.

mityczny las.


@Nie-mam: O, a to teraz tam
Zajadę klasykiem, to wszystko w tym temacie


@Pabick: A teraz znajdz komunikaty w sprawie goscia który zmarł na komisariacie pare lat temu - te oswiadczenia zanim wyszło nagranie jak policjanci to katują i też zobaczysz jak wszystko jest ładnie i bez zarzutów w takim komunikacie. Niestety w tym kraju do oswidczeń służb trzeba mieć ograniczone zaufanie.
To samo niedawna sprawa, umarł kolejny człowiek po interwencji i dopiero jak sie dowiedzieli, że
@szurszur: No ale to jest zgodnie z prawem, mogą składać wniosek o azyl tylko na Białorusi, w tym przypadku w Polsce są już imigrantami i w Polsce jest ważny wniosek nie o azyl a o wizę. Wypełniają złe druki ¯\_(ツ)_/¯
No ale to jest zgodnie z prawem, mogą składać wniosek o azyl tylko na Białorusi, w tym przypadku Polsce są już imigrantami i w Polsce jest ważny wniosek nie o azyl a o wizę. Wypełniają złe druki


@Pabick: Przeciez nawet SG przeczy temu co napisałeś i przyznaje, że część wnioski o azyl skłąda i są przyjmowane.
Te wszystkie gadki w stylu - skoro już uciekli ze swojego kraju to moga skadac
@szurszur: To ty podaj podstawę prawną. Z tego co wiem to:
1. O azyl można ubiegać się tylko w pierwszym bezpiecznym kraju, w tym przypadku jeśli przebywają na terenie Białorusi to w Białorusi.
2. Dlatego na wjazd do Polski muszą wnioskować o wizę.
3. Ci ludzie nie uciekają przed wojną ani prześladowaniami, tylko są to imigranci socjalni ( skąd wiem? robiłem z takimi kurs integracyjny w Niemczech ), oni nawet na
Z tego co wiem to:

1. O azyl można ubiegać się tylko w pierwszym bezpiecznym kraju, w tym przypadku jeśli przebywają na terenie Białorusi to w Białorusi.


@Pabick: To chyba źle wiesz. Już 4 osoby to pisało na wykopie - za każdym razem gdy pytam o zródło to jest milczenie. Jeden podał nazwe konwencji, ale sprawdziłem i tam tego nie znalazłem. Napisz skad to wziąałeś, bo jestem ciekaw źródła.
Zresztą wystarczy
No ale Ty nie podałeś podstawy prawnej, więc czekam.


@Pabick: No i prosze rjeterujesz jako piaty wykopek zapytany o szczegóły w sprawie ''pierwszego bezpiecznego kraju''.
To Ty wpadłes tu i postawiłęs dane tezy, wiec powinines je udowodnić, ja twierdze, że nie ma do tego podstawy prawnej - dlatego aby to udowodnic wystarczy, ze postawie spację.