Wpis z mikrobloga

Tak wygląda mój ogród na dziś dzień. Serio, to nie fikcja xD a poważnie mówiąc odnawiam go metr po metrze. Kiedyś mama stwierdziła że to będzie idealny wybieg dla psów. W tym roku zdechł niestety bidule ze starości. Wraz z ich brakiem pojawił się kret #!$%@? co mi poryl i tak niezbyt piękny ogród. Ale spoookojnie, chyba koty się dopadły do gnoja bo leżał zdechniety ale nie ruszony. I jak tu nie kochać kotów xD?

A więc, powoli odnawiam ten jeden wielki kawał tarniny. Z czasem muszę odnowić fundamenty i pomalować słupki ( kiedyś prosiłam o porady jak odnowić bramę, wszystko mam ale niestety nie miałam kiedy tego zrobić i wszystko czeka tak samo jak słupki od ogrodzenia). W miejscu lipy podniósł mi się fundament od korzeni, dzisiaj wycialam kawał korzenia z ziemi (zdj wstawię w komentarzu) żeby przekopać ten pasek z filmu. Akurat w rogu posadzę czosnki ozdobne i kawałek dalej tulipany na które wywaliłam miliony xD ale co tam, raz się urządza ogród od podstaw xD

Tuje leżące w pierwszej wersji chciałam wyrwać z korzeniami bo to tylko rośnie w szerz, ale koleżanka z pracy podsunela mi fajny pomysł żeby zrobić z tego bonsai, muszę tylko nożyce do cięcia kupić i będzie gitara.

Przekopany pas z filmu zasiliłam kompostem i ziemia uniwersalna bo moja chałupa leży na gorszych klasach ziemi - gliniaste i piaskowe. Niby dla kwiatów idealnie ale musiałam trochę wzmocnić podłoże.

Nic, roboty przede mną co nie miarą.. Nie, nikt mi nie pomaga bo jestem marudna, lubię mieć zrobione wszystko tak jak chce bo jak ktoś mi zaczyna pomagać to się irytuje ze nim dyryguje xD

#ogrodkatarzyny #ogrodnictwo #ogrod #kwiaty
cirilla1989 - Tak wygląda mój ogród na dziś dzień. Serio, to nie fikcja xD a poważnie...
  • 8
  • Odpowiedz
pojawił się kret #!$%@? co mi poryl i tak niezbyt piękny ogród. Ale spoookojnie, chyba koty się dopadły do gnoja bo leżał zdechniety ale nie ruszony. I jak tu nie kochać kotów xD?


@cirilla1989: Niby fajnie ale teraz to czym żywił się kret będzie ci żarło rośliny.
  • Odpowiedz