Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam 6400 brutto.

To daje 4600 netto.

Mało mi. W sensie nie narzekam, nie płaczę ale nie stać mnie na takie życie o jakim marzę.

Byłem na rozmowie to tu, to tam. Jak mówię, że chcę 5500 netto (ok. 7600 brutto) to wielkie oczy i dzięki ale nie jesteś IT, więc to nie ten budżet.

Więc siedzę tu gdzie siedzę. I robię co robię. Źle mi nie jest, rękawów nie wyrywam (Chociaż bym mógł) pracuję zwykle nie więcej niż te 40-42h/tydzień.

I najłatwiej by powiedzieć "wyprowadź się" no ale tutaj mam mieszkanie za free bez kredytów i innych bzdur.

Więc wyprowadzając się jestem 1500+ w plecy. Nawet jak dostanę te swoje 5500 to w kieszeni zostanie mi z 600zł mniej niż mam... no ale są perspektywy. Tylko pytanie czy są one realne?

Przebranżowienie się spoko. Nie jestem jednak zainteresowany IT ani pójściem w wieku 28 lat na Medycynę czy Prawo. Co więc można robić, by skosić taki hajs? Gdzie pracujecie, na jakim stanowisku i jakie są Wasze dochody? Mógłbym nawet iść na B2B bo .. **** ZUS / PIS i inne.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61570c69c1495c000ae1e280
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
TerminowyOrangutan: @Nowa donacja na rzecz #anonimowemirkowyznania

Anonimowy: Proszę - 20zł**

[============================............] 70% (164zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 5 lat działania AMW!
Jeśli jestś zainteresowany przekazaniem donacji na rzecz inicjatywy AMW możesz to zrobić przechodząc na tę stronę


@sokytsinolop: Załóż może jakiś portfel kryptowalutowy pod AMW (choćby metamask), a też was wesprę. Nie widzę, by cokolwiek stało na przeszkodzie. Nic prostszego.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
TerminowaFoka: Pierwsze pytanie czym się zajmujesz? Być może faktycznie osiągnąłeś szklany sufit i nic w swojej branży nie ugrasz więcej. A wtedy zmiana branży (łatwo powiedzieć), albo coś po godzinach sam rozkręcasz. Najlepiej, jakby dało się to łączyć z obecnym zawodem (najłatwiej), jednak jak nie ma takiej możliwości, to musisz znaleźć coś, co byś chciał robić (też łatwo powiedzieć) i rozwijać się w tym kierunku.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
ŻarliwySadysta: @Shyvana: @wojniz: @MojaPuffa: Przecież to "free" w tym kontekście użyte było w przenośni - po prostu nie musi wynajmować i spłacać komuś kredyt.

Do OP: Masz dopiero 28 i zakładając przeciętny warunek to ok. 40 lat pracy zawodowej przed tobą. Z biegiem czasu wypracujesz większe zarobki i los w odpowiedni sposób pokieruje twoim życiem. W chwili gdy to czytasz te słowa mogą brzmieć zbyt populistycznie, ale uwierz