Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zainstalować Ubuntu 21.04 na starym komputerze i na samym starcie dostałem błąd "Activation of network connection failed" przy próbie połączenia się z Internetem przez kabel. Dobrze wiedzieć, że nic pod tym względem w Linuksie się nie zmieniło i nadal sprawia wielkie problemy przy najprostszych rzeczach. I jeszcze niektórzy mają pretensje do ludzi, którzy śmią używać Windowsa, skoro na Linuksie można to samo co na Windowsie, a nawet więcej.
#linux #ubuntu #systemyoperacyjne
  • 13
@Szala: nie, niczego nie musiałem instalować. teraz testuję Manjaro i na live CD Internet normalnie działa, więc jestem dobrej myśli, aczkolwiek jestem sceptycznie nastawiony do rolling release. w następnej kolejności jest Linux Mint.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ly000: mam wrażenie że korzystasz z linuksa tylko po to żeby sobie udowodnić że jest #!$%@? i zrobić gównoburze bo zawsze się znajdą linuksowe dzbany o których piszesz.
Spróbuj manjaro z xcfe
Sam miałem problemy z KDE. Ostatecznie skończyłem z archem i sam się bawię w moim gównie. Do pracy Ubuntu server I i3. Osobiście mint mi nie podszedł. Jest to dla mnie Ubuntu z innym DE
@ly000: > przez kabel, Ubuntu 21.04 kernel 5.11
eee, tak z ciekawości co za karta? szczerze to nie spotkałem się z niewspieraną ethernetową kartą, problematyczne owszem ale żeby zupełnie nie działało to rzadko.

I tak, jak chcesz nie mieć problemów możesz zapłacić za wsparcie tak jak się płaci za Windowsa, piszę bez sarkazmu.
mam wrażenie że korzystasz z linuksa tylko po to żeby sobie udowodnić że jest #!$%@? i zrobić gównoburze bo zawsze się znajdą linuksowe dzbany o których piszesz.


@Dej_mi: kiedyś się kłóciłem z wykopkiem, że Windows jest bardziej niezawodny niż desktopowy Linux. obiecałem, że kiedyś wrócę do Linuxa na desktopie i sprawdzę, czy coś poprawili. no i właśnie to jest ten moment.

Spróbuj manjaro z xcfe

trochę mnie ten xcfe odtrąca. wygląda
I tak, jak chcesz nie mieć problemów możesz zapłacić za wsparcie tak jak się płaci za Windowsa, piszę bez sarkazmu.


@malposzczur_z_sumatry: trochę nie rozumiem co ten support miałby mi dać. support mi się kojarzy z tym, że jak mam problem z komputerem to gdzieś dzwonię i ktoś mi pomaga. o to chodzi?
@ly000: xfce mi przypominał windowsa 10, widać każdy ma inny gust. Ale za to śmigał szybko i bezproblemowo. KDE może i ładniejsze ale troche się #!$%@?ło. Jakiś system tray potrafił wieszać system na przykład xd Ogólnie na manjaro miałem taki cyrk że jak wybrałem żeby się logować z hasłem to nie mogłem się dostać do systemu bo się komputer wieszał XD
Co do niezawodności to nie wiem. Ale mi częściej #!$%@?
@Dej_mi: o tak, pełna zgoda z tym KDE. jak siedziałem na KDE to miałem skrypt restart_KDE.sh na pulpicie, żeby szybko zrestartować jak znowu coś się spierniczy xD a szkoda, bo KDE wygląda najładniej, jest najbardziej konfigurowalne, wygląda w miarę współcześnie i bardzo przypomina Windowsa 10.

Ale mi częściej #!$%@? windows z dupy niż linuks.

zawodność Linuxa objawia się tym, że po aktualizacji jest stosunkowo duża szansa, że coś przestanie działać np.