Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Mam pytanie.

Razem z różową mamy dwa biurka obok siebie. Wieczorami siedzimy i gramy razem. Różowa dodatkowo streamie. No i tutaj pojawia się problem z dźwiękiem. Ja korzystam z mikrofonu od słuchawek i jest w porządku. Różowa ma mikrofon kardioidalny SM950, ale niestety wyłapuje on w dużej mierze mój głos. Jest to i problem na streamie i problem na Discordzie, jeśli jesteśmy na jednym kanale (ja słyszę swój głos w jej mikrofonie).

Myślę nad tym jak rozwiązać ten problem. No i wymyśliłem żeby postawić między biurkami ściankę akustyczną. Na przykład taką - https://wisniewski-office.pl/produkt/przegroda-akustyczna-wolnostojaca-acustic-160-x-100-cm-rozne-kolory-i-wymiary-na-zapytanie/

Czy ktoś korzystał z takich rozwiązań i może powiedzieć, czy to pomoże w odizolowaniu dźwięku między naszymi biurkami?

#akustyka #mieszkanie #biuro #komputery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darkdancerr: Hej. Moim zdaniem takie rozwiązanie pomoże, ale cudów bym nie oczekiwał. To mocno zależy od tego jak duże i jak bardzo "pogłosowe" jest pomieszczenie. W skrajnych przypadkach: w "idealnym" polu pogłosowym zastosowanie takiej ścianki zupełnie nic nie da, w polu swobodnym da bardzo dużo.
Ja bym zaczął od ustawienia mikrofonu różowej centralnie tyłem do Ciebie i sprawdzeniu czy problem nadal występuje. Najlepiej byłoby biurka odseparować tak no.. geometrycznie. W
  • Odpowiedz