Wpis z mikrobloga

Mój nowy pracodawca chętnie wyśle mnie na szkolenia z Azure i miałbym do Was pytanie: nie znam Azure w ogóle a mój profil to Solution Architect/System Design Expert/Technical Consultant więc nie do końca admin a osoba która z adminami współpracuje. Więc pewnie celuje w coś takiego jak fundamentals ale macie może jakąś konkretną listę certyfikacji które warto mieć? :) Bez certów (poprzedni pracodawca twierdził, że certy są zbędne ew. wystarczy Pluralsight XD) znam OpenStacka i trochę vmware no ale w nowym miejscu chcieliby abym się wyrobił w technologii MS :)

Wołam #azure #sysadmin
  • 10
@Immortale: skoro idziesz w kierunku Azure no to idź w kierunku Azure Solution Architect Expert do teog potrzebujesz 2 egzmainów AZ-303 i AZ-304. Czy potrzebujesz AZ-900 to już mocno zależy od Ciebie bo to są takie podstawy podstaw gdzie jets po prostu wytłumaczone że ta usługa jest od tego a ta od tego tam jakiejś większej magii nie ma. Co do źródeł nauki to microsoft dostarcza darmowe materiały: https://docs.microsoft.com/en-us/azure/?product=featured
@McKeyPL: no by być solution architectem na pewno mu się przyda znajomość serwisów tam oferowanych tylko wydaje mi się że az-303/304 mu lepiej to wytłumaczą bo wejdą głębiej w każdy serwis kiedy az-900 to takie przelecenie po łebkach
@Immortale: do niedawna MS cyklicznie organizował dwudniowe szkolenia online z Azure po których dawali darmowy voucher na AZ-900, sam tak zdawałem. poszukaj czy nadal się one odbywają...